Zamknij

Media: Nie żyje ojciec Witalija Pietrowa, byłego kolegi Kubicy z ekipy F1

24.10.2020 21:45
ojciec Witalija Pietrowa nie żyje
fot. LAT Photographic/REPORTER

Aleksander Pietrow nie żyje - podaje racingnews365.nl. Ojciec Witalija Pietrowa miał zostać zamordowany w swoim domu. W przeszłości jego syn, Witalij Pietrow jeździł z Robertem Kubicą w ekipie Renault.

Aleksander Pietrow nie żyje - tragiczną wiadomość przekazały rosyjskie media. Serwis yandex.ru poinformował, że ciało mężczyzny znaleziono w jego domu we wsi pod Wyborgiem z raną postrzałową. Na tę chwilę nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat.

- Obecnie badane są wszystkie okoliczności zabójstwa - czytamy.

Aleksander Pietrow był rosyjskim biznesmenem, który pomógł swojemu synowi dostać się do Formuły 1. Witalij Pietrow w 2010 roku podpisał kontrakt z ekipą Renault, zostając zespołowym kolegą Roberta Kubicy. Kierowca został pierwszym Rosjaninem, który zadebiutował w królowej sportów motorowych.

Aleksander Pietrow nie żyje

Witalij Pietrow zadebiutował w roli sędziego podczas GP Portugalii F1. Z powodu śmierci ojca, na stanowisku zastąpi go Bruno Correia - kierowca samochodu bezpieczeństwa w Formule E.

-  FIA potwierdza, że ze względu na osobistą żałobę, Witalij Pietrow, nie będzie kontynuował swoich obowiązków przez pozostałą część weekendu podczas Grand Prix Portugalii Formuły 1. FIA myśli teraz o Witaliju i jego rodzinie. Bruno Correia, kierowca samochodu bezpieczeństwa w Mistrzostwach FIA Formuły E i FIA WTCR zastąpi go na stanowisku sędziego - napisano w specjalnym oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

RadioZET.pl/