Zamknij

"1 z 10": Padło pytanie o M. Schumachera. Zaskakująca odpowiedź uczestnika

30.09.2021 16:45
Jeden z dziesięciu
fot. Twitter/TVP Sport/screen

Michael Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata w Formule 1 i jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Okazuje się, że nie wszystko go znają, o czym przekonał nas uczestnik teleturnieju "Jeden z dziesięciu" w TVP.

Michal Schumacher jest rekordzistą pod względem tytułów mistrza świata w Formule 1. W poprzednim sezonie zrównał się z nim Lewis Hamilton, który również w tym roku jest liderem klasyfikacji generalnej. Ściga go Max Verstappen. W królowej motorsportu występuje ponadto syn legendarnego Niemca, Mick Schumacher (Haas).

W 2013 roku Schumacher uległ wypadkowi na stoku narciarskim i od tamtego czasu niewiele wiadomo o jego stanie zdrowia. Rodzina, przyjaciele i dawni współpracownicy wydają lakoniczne komunikaty, bardzo rzadko rozmawiają z mediami, a każda plotka spotyka się z pozwami. Niemniej Niemiec cały czas jest postacią rozpoznawalną, wspominaną, po prostu kultową nie tylko dla fanów F1. No ale nie dla wszystkich znaną.

"Jeden z dziesięciu". Uczestnik nie znał Michaela Schumachera

W rundzie finałowej teleturnieju "Jeden z dziesięciu" jeden z uczestników usłyszał od prowadzącego Tadeusza Sznuka pytanie: "w której dyscyplinie sportowej siedmiokrotnie mistrzem świata był Michael Schumacher?". Jego odpowiedź była dość zaskakująca: - Skoki narciarskie - odparł, co oczywiście nie było prawdą.

Jednocześnie przypominamy, że innym znanym Schumacherem był Harald, bramkarz piłkarskiej reprezentacji Niemiec, mistrz Europy z 1980 roku. W skokach narciarskich nikogo o takim nazwisku nie było.

RadioZET.pl