Runmageddon w nowej, 12-godzinnej odsłonie. Już w ten weekend!

27.08.2019 14:44
Runmageddon
fot. mat. pras.

Niektórzy nazwą ich wariatami i postukają się po czole słysząc o ich pomyśle na kolejne wyzwanie, niektórzy uśmiechną się z politowaniem, a jeszcze inni z zazdrością pomyślą, że sami chcieli by mieć taką odwagę. O kim mowa? O kilkudziesięciu śmiałkach, którzy już za dwa tygodnie, w ostatni wakacyjny weekend wezmą udział w nowej, 12 godzinnej formule na śląskim Runmageddonie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

31 sierpnia i 1 września Runmageddończycy z całej Polski po raz kolejny zjadą się na górnicze tereny Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Szczygłowice”, by przeżyć fantastyczną i niecodzienną przygodę na trasie ekstremalnego biegu z przeszkodami. Oprócz tradycyjnych formuł, dobrze znanych runmageddonowej rodzinie, czyli Intro (3km +15 przeszkód), Rekruta (6km +30 przeszkód) i Classica (12km +50 przeszkód) organizatorzy przygotowali dla Uczestników nowość w postaci morderczej formuły 12h. 91 śmiałków, którzy już zdecydowali się podjąć tego ekstremalnego wyzwania oraz Ci, którzy jeszcze zdążą dołączyć do odważnego grona, przez równo dwanaście godzin będą przebiegać pętle Classica i raz po raz pokonywać kolejne mordercze przeszkody. Wynagrodzeniem za ich niewyobrażalny trud będzie specjalny, wyjątkowy medal, dedykowany specjalnie finiszerom nowej formuły.

Nie zabraknie także wyzwań dla najmłodszych. Formuła Kids, czyli kilometrowa trasa z 10 przeszkodami przygotowana będzie dla dzieci  w wieku 4-11 lat, a Junior, czyli 2 kilometry niezapomnianej zabawy z 15 przeszkodami dla młodzieży między 12 a 15 rokiem życia. Na najwytrwalszych młodych sportowców czekać będą na mecie pamiątkowe medale.

Runmageddon na Śląsku urozmaicą niezwykłe, górnicze krajobrazy. Nasi uczestnicy będą mieli okazję natrafić podczas biegu na wyjątkowe przeszkody prosto z kopalni m.in.: kolaski, wozy ze szlamem, lutnie, bębny, dźwigi czy lokomotywę. Gwarantuję, że przygotowaliśmy wymagające trasy, które z pewnością na długo zapadną w pamięć, a jednocześnie dostarczą niesamowitej dawki adrenaliny i emocji – mówi Eryk Winiarski, dyrektor śląskiego eventu.

Wszyscy chętni mogą nadal zapisać się na nadchodzące wydarzenie na Śląsku oraz pozostałe eventy poprzez stronę www.runmageddon.pl.

RadioZET.pl/mat. pras.