Zamknij

Górski klimat przedostatniego w tym sezonie Runmageddonu

02.10.2019 10:02
Runmageddon
fot. mat. pras.

Mordercze podbiegi i zbiegi, październikowa aura, górski krajobraz i ekstremalne formuły – Runmageddon na Kocierzu zbliża się wielkimi krokami. Już 5 i 6 października Runmageddończycy powrócą na południe Polski, by sprawdzić swoją formę i pokazać siłę i charakter na trasie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Górski Runmageddon Kocierz w gminie Andrychów nie będzie prostym wyzwaniem. Uczestnicy zmierzą się nie tylko z ciężkimi trasami, ale także ze specyficznym klimatem i nieprzewidywalną pogodą. Organizatorzy przygotowali aż 6 formuł, w tym te najbardziej ekstremalne – Hardcora (21 km +70 przeszkód) i Ultra (42 km +140 przeszkód).

- Na ten moment już ponad 400 osób zdecydowało się na start w naszej najdłuższej formule. To ostatnia w tym roku okazja, by sprawdzić się w Hardcorze i Ultra, a dzięki temu sięgnąć po statuetkę Weterana Runmageddonu – mówi Tomasz Prykowski, dyrektor górskiego eventu. – Na trasie pojawi się kilka wodnych przeszkód, więc gwarantujemy, że to z pewnością nie będzie „suchy” bieg.

Kocierski Sponiewierator,  Wędka Żniwiarza czy Małpi Gaj – te tajemnicze nazwy to przeszkody, z którymi Runmageddończycy już za niecałe dwa tygodnie, staną oko w oko. Organizatorzy nie tylko zaserwują sporą dawkę czołgania i wspinaczki, ale także okazję do zjeżdżania! Na Kocierz powróci Aquamen, czyli skok do wody, podczas którego należy uderzyć w wiszący dzwonek – niewykonanie tegoż uderzenia grozi karną pętlą. Nie zabraknie również Multi riga, Kołkosznikova, czy Pole Dance, które sprawdzą siłę uchwytu startujących. Uczestnicy zostaną także sprawdzeni… mentalnie – na trasie pojawią się wolontariusze ze specjalnymi zagadkami do rozwiązania!

Dla tych, którzy chcą doświadczyć górskiego klimatu, ale preferują krótsze trasy organizatorzy przygotowali formułę Intro (3km +15 przeszkód) oraz Rekruta (6km +30 przeszkód). Najmłodsi (4-11 lat) także będą mieli okazję zmęczyć się w iście kocierskim stylu na trasie Kids, czyli jednym kilometrze z dziesięcioma przeszkodami. Młodzież natomiast pokaże sportowych charakter na Juniorze (2km +15 przeszkód).

Na przedostatni w tegorocznym sezonie bieg można nadal zapisać się pod tym linkiem: http://bit.ly/2mgUD4u.

RadioZET/mat. pras.