Zamknij

Runmageddon Kaukaz - ekstremalna przygoda życia

18.09.2019 11:17
Runmageddon Kaukaz 2019
fot. mat. pras.

Strome podbiegi, piękne widoki, malownicza dolina Truso i  podnóże majestatycznego szczytu Kazbek - takie wyzwanie czeka ponad 70 uczestników gruzińskiej edycji Runmageddonu Global, która startuje już w dniu 21 września.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dla 72 osób w dniu 21 września rozpocznie się prawdziwie sportowa i emocjonująca przygoda Runmageddon Kaukaz. Tego dni wylecą oni do stolicy Gruzji, skąd następnie ruszą w stronę majestatycznych gór Kaukazu. Wśród tych odważnych uczestników znajdą się między innymi dwie osobowości Radia Zet: Łukasz Konarski i Damian Michałowski - dwóch dziennikarzy, którzy ulegli pokusie Runmageddonu i zdecydowali się osobiście poznać smak ekstremalnej przygody.

Co czeka dzielnych uczestników? Jakie wyzwania, wysokości, przeszkody? Wszystko zależy od tego, jaką formułę zdecydują się pokonać. Czy wybiorą dystans 100 czy 50 kilometrów, czy zdecydują się biec z przeszkodami czy też bez nich? Wszystko zależy od ich wyboru. Jednak, jedno jest pewne. Na trasie muszą liczyć się z przewyższeniami, dużą wysokością, rwącymi rzekami oraz zapierającymi dech w piersiach widokami.

Pierwszego dnia wszyscy wystartują z poziomu około 1970 m n.p.m. a różnice wysokości w zależności o formuły wynosić będą od 200 m do 400 m. Tego dnia uczestnicy dłuższego dystansu przebiegną odcinek maratoński liczący 44 km, a krótszego 22 kilometry. Drugi dzień przywita dystansami 22 kilometrów dla formuły 100 i 18 dla 50 kilometrów.  Startujący, którzy wybrali ekstremalny bieg wzbogacony przeszkodami, w pierwszych dniach zmierzą się z konstrukcjami:„Ukośna”, „X-man” i „Mini-Komandos” „Porodówką” i „Ścianka do wody”, „Zasieki”. Ciekawostką drugiego etapu będzie też twierdza Zakagori Fortress. Trzeciego dnia, Runmageddończycy, którzy przebiegli już zeszłoroczny bieg wrócą wspomnieniami w okolice kościoła Gergeti, a osoby, które pierwszy raz przemierzać będą trasy Kaukazu, poznają piękno tych okolic. Podczas tegorocznej edycji zawodnicy będą podziwiać ten sam kościół, ale z zupełnie innej perspektywy. Wbiegną wyżej niż poprzednio, na podnóże wznoszącego się szczytu Kazbek, z którego roztaczać się będzie piękny widok na przełęcz Kazbegi i kościół Cminda Sameba. Tego dnia muszą liczyć się z dużym wysiłkiem i zaskakującą pogodą, a nawet śniegiem. Pokonają 22 lub 7 kilometrów w zależności od formuły. Dystans czwartego dnia choć najkrótszy będzie prawdziwym wyzwaniem. Uczestników każdej formuły czeka strome podejście. Różnica wysokości tego etapu wyniesie niespełna 400 metrów.

Runmageddon Kaukaz trwać będzie w dniach 21-27 września. W tych dniach losy uczestników śledzić będzie można na kanałach social mediowych Runmageddon Global, jak  w Radiu Zet.

Runmageddon Kaukaz 2018

RadioZET.pl