PKO Bieg Charytatywny 2018 - miasta, data, zapisy, opłata startowa

Weronika Domoradzka
29.08.2018 15:06
PKO Bieg Charytatywny 2018 - miasta, data, zapisy, opłata startowa

PKO Bieg Charytatywny 2018 odbędzie się na początku września. W tegorocznej czwartej edycji wydarzenia uczestnicy będą mieli do wyboru 12 lokalizacji. Będą mogli pobiec m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Zielonej Górze. Przedstawiamy wszystkie miasta, datę charytatywnej imprezy i sprawdzamy informacje na temat zapisów i opłaty startowej.

4. PKO Bieg Charytatywny 2018: Warszawa, Lidzbark Warmiński, Zielona Góra, Wrocław, Kraków, Lublin i inne miasta. Jakie lokalizacje? Kiedy sportowe wydarzenie i jak się zapisać? Przedstawiamy najważniejsze informacje o nadchodzącej imprezie.
PKO Bieg Charytatywny 2018 - miasta, data. Kiedy i gdzie wydarzenie?
Tegoroczna czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w kilkunastu miastach. PKO Bieg Charytatywny 2018 będzie miał miejsce na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce. Poniżej przedstawiamy dokładne lokalizacje.
    Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
    Gdańsk, Stadion AWFiS Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1
    Kalisz, Stadion Miejski, ul. Łódzka 19-29
    Koszalin, Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16
    Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39
    Kutno, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 26
    Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
    Lublin, Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22
    Łomża, Stadion Miejski, ul. Zjazd 18
    Ruda Śląska, Stadion lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12
    Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
    Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35
PKO Bieg Charytatywny 2018 we wszystkich miastach startuje w jednakowym terminie - 15 września (sobota), o godzinie 11:00. Dodatkowo przed głównym biegiem na tych samych stadionach odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Start o 10:00.   
Celem wrześniowego wydarzenia jest pomoc potrzebującym dzieciom. Liczba przebiegniętych okrążeń przez uczestników, przeliczona zostanie na posiłki. Zasada jest prosta - im więcej okrążeń, tym więcej posiłków. Pomoc finansowana jest ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego. Zawodnicy mogą startować w pięcioosobowych sztafetach, a każda grupa na wykonanie jak największej liczby okrążeń ma godzinę.
4. PKO Bieg Charytatywny 2018 - zapisy, opłata startowa
Zapisy na PKO Bieg Charytatywny 2018 wystartowały we wtorek, 28 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony: pkobiegcharytatywny.pl. Liczba miejsc ograniczona! Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Z kolei w Biegu Młodych może wziąć udział 350 dzieci.
Opłata startowa PKO Biegu Charytatywnego 2018 wynosi 50 zł od drużyny, tj. 10 zł od osoby. Z kolei opłata startowa w PKO Biegu Charytatywnym Młodych wynosi 5 zł. Na wszystkich uczestników czekać będzie wyjątkowa koszulka i medal w kształcie serca. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.