Orlen Warsaw Marathon 2017: Kiedy? Jak się zapisać? Jaka cena?

Andreas Nicolaides
20.02.2017 08:00
Orlen Warsaw Marathon
fot. mat. pras. Orlen Warsaw Marathon

Nie bez powodu ORLEN Warsaw Marathon nazywany jest Narodowym Świętem Biegania. Co roku w imprezie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Bieganie stało się niemal naszym sportem narodowym, a emocje i dumę ze startu w prestiżowej imprezie pamięta się jeszcze wiele miesięcy. Mimo że na przygotowania pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz warto zarejestrować się na wybrany bieg. Liczba pakietów jest bowiem ograniczona.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- ORLEN Warsaw Marathon to wielki frekwencyjny sukces i bardzo cieszy nas, że tyle osób odczuwa frajdę z uprawiania tego sportu, zawodowo czy amatorsko. Wydarzenie to również szereg atrakcji dla kibiców, którzy dopingują uczestników na całej trasie biegów. ORLEN Warsaw Marathon to pozytywne emocje, które towarzyszą wszystkim w tym szczególnym wydarzeniu - zarówno biegaczom, ich fanom, mieszkańcom Warszawy, jak i organizatorom - mówi Sebastian Chmara, rzecznik prasowy ORLEN Warsaw Marathon i Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jak co roku biegacze mogą zarejestrować się na dwa biegi - maratoński i na 10 km. Koszt pakietu na poszczególne dystanse zależy od wybranej przez uczestników opcji i czasu rejestracji. Co ważne, ceny pakietów wzrosną od 22 marca 2017 r., a ostatnim dniem rejestracji on-line jest 15 kwietnia 2017 r.

MARATON

Podobnie jak w ubiegłym roku, na uczestników królewskiego biegu czekają 3 rodzaje pakietów startowych do wyboru:
- Basic (sam numer startowy): 59 zł
- Standard (numer startowy z koszulką): 89 zł
- Premium (numer startowy z koszulką i akcesorium sportowym): 129 zł

Podane ceny będą obowiązywać do 21 marca 2017 r. Po tym dniu biegacze będą musieli doliczyć do wybranego pakietu 10 zł. Natomiast na biegaczy rejestrujących się na dystans 42,195 km, którzy w latach 2014-2016 ukończyli już ORLEN Warsaw Marathon lub bieg na 10 km, czeka dodatkowa niespodzianka przygotowana przez organizatorów - 10% zniżka przy opłacie startowej!

BIEG NA 10 KM

Dystans 10 km to świetny sprawdzian dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Podczas rejestracji on-line do wyboru będą dwa rodzaje pakietów:
- Basic: 29 zł
- Standard (z koszulką): 59 zł

Podobnie jak przy rejestracji na maraton, od 22 marca 2017 r. cena każdego z pakietów wzrasta o 10 zł.

PAKIETY STARTOWE W BIURZE ZAWODÓW

Od czwartku 20 kwietnia 2017 r., w Miasteczku Biegowym na błoniach PGE Narodowego, działać będzie Biuro Zawodów, w którym biegacze decydujący się na start w ostatniej chwili, będą mogli jeszcze kupić pakiety startowe. W dniach 20-22 kwietnia 2017 r. pakiety będą kosztować:

BIEG NA 10 KM
- Basic: 59 zł
- Standard (z koszulką): 89 zł

MARATON
- Basic: 99 zł
- Standard (z koszulką): 149 zł

PASTA PARTY

Węglowodanowa uczta to nieodłączny element każdego biegu. Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy ORLEN Warsaw Marathon zadbają o odpowiednią dawkę energii wszystkich zawodników. Na Pasta Party można zapisać się do 21 marca 2017 r. Koszt makaronowego posiłku wynosi 9,90 zł dla uczestników biegów oraz 14,90 zł dla osoby towarzyszącej.

Obecnie rejestracja dotyczy tylko biegów niedzielnych. Sobotnia część ORLEN Warsaw Marathon będzie miała nowy rodzinny charakter, o którym poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Więcej informacji na temat rejestracji on-line, wariantów opłat, zniżek dla uczestników poprzednich edycji OWM, regulaminów czy zapisów w Biurze Zawodów znajduje się na stronie www.orlenmarathon.pl.

RadioZET.pl/mat. pras. Orlen Warsaw Marathon/AN