Zamknij

Stadion Wrocław w niecodziennej odsłonie, czyli Finał Ligi Runmageddonu

14.10.2019 11:20
Finał Ligi Runmageddonu
fot. mat. pras.

Już 19 i 20 października, po raz ostatni w tym roku,  jesienną temperaturę rozgrzeje najpopularniejszy w Polsce cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami, czyli Runmageddon. Tym razem finałowa edycja rozegra się na terenie Stadionu Wrocław, a Uczestnicy zmierzą się zarówno z trasą outdoorową jak i indoorową. Dodatkową atrakcją będą rozgrywane wówczas IV Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych oraz Runmageddon Games, które po dłuższej przerwie powrócą do Wrocławia!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Finał Ligi Runmageddonu to ostatnia okazja w sezonie 2019, by stawić czoła morderczym trasom, pokonać swoje ograniczenia i pokazać siłę i charakter. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się na tradycyjnych dystansach Intro (3km +15 przeszkód) oraz Rekruta (6km +30 przeszkód), ale także w wyjątkowej formule Finał, czyli 10 kilometrowej trasie z 50 przeszkodami. W Finale mogą wystartować wszyscy Ci, którzy w Lidze Runmageddonu zgromadzili minimum 2 punktu, co oznacza że pokonali przynajmniej jednego Rekruta lub dwa razy Intro w trakcie sezonu. Na Uczestników tego dystansu czekają niepowtarzalne, specjalnie dedykowane medale.

Nie lada gratką dla wszystkich fanów OCR-owych zmagań będą Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych, podczas których najlepsi z najlepszych biegaczy będą rywalizować na zasadach serii Elite (samodzielne pokonywanie przeszkód) na dystansie formuły Finał. Wziąć udział w  mistrzostwach mogą Ci zawodnicy, którzy w trakcie sezonu zdobyli przynajmniej raz miejsce w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji elite na dowolnym evencie. Kolejną atrakcją będzie powrót Runmageddon Games, czyli pojedynku sprawnościowego, którego celem wyłonienie jest najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny. Organizatorzy zapewniają, że rywalizacja będzie zacięta i widowiskowa, gdyż powalczą ze sobą półfinaliści programu Ninja Warrior, których konikiem jest pokonywanie przeszkód na czas.

Final-ligi-rmg

- Finał Ligi stanowi zwieńczenie całorocznych zmagań, więc jest dla nas niezwykle ważnym eventem. W tym roku świętować będziemy w nietypowym miejscu, które pozwala na wytyczenie ciekawych tras, które będą stanowić ciekawe wyzwanie dla naszych wspaniałych Uczestników. Gwarantujemy, że łatwo nie będzie, sezon zakończymy w wielkim, iście runmageddonowym stylu – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddon S.A.

Zapisów na ostatni Runmageddon w tegorocznym sezonie można nadal dokonań online - (KLIK) oraz na miejscu w trakcie eventu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 października 2019 roku na Stadionie Wrocław.

RadioZET.pl