Zamknij

Biegnij Warszawo 2019 - bieg pod hasłem "Liczy się dystans". Rejestracja wciąż otwarta

30.09.2019 16:21
Biegnij Warszawo 2019
fot. mat. pras.

Już 6 października w centrum Warszawy odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie - Biegnij Warszawo pod hasłem "Liczy się dystans". Jak co roku towarzyszy mu akcja społeczna - tym razem skupiająca się na działaniach ekologicznych.

Rejestracja na wydarzenie Biegnij Warszawo wciąż jest otwarta - www.biegnijwarszawo.pl.

WIZJA BIEGNIJ WARSZAWO

Biegnij Warszawo to projekt wielkiego formatu, który powstał z inicjatywy grupy zaprzyjaźnionych ludzi, chcących ukazać ludzką aktywność w formie innej niż wyczynowa. Pomimo, że bieganie uchodziło za sport indywidualny, oni widzieli w nim wielki potencjał w realizacji nie tylko sportowych celów, ale głównie tych, które można nazwać aktywnymi celami społecznymi.

To stało się inspiracją do realizacji sportowego widowiska w centralnej Polsce i stworzenia BIEGNIJ WARSZAWO Team – zespołu, który nie tylko zrzesza i jednoczy biegaczy, ale także pokazuje inny obraz biegania. Takiego, który oparty jest na własnym tempie, właściwej ścieżce i pełnej świadomości celu.

trasa

WYDARZENIE BIEGOWE BIEGNIJ WARSZAWO

Biegnij Warszawo to bieg, który od lat znajduje się w kalendarzu biegowym większości Polaków. Stał się biegową tradycją oraz obrazem, że miejska aktywność fizyczna wcale nie zanikła. Projekt, który pod anglojęzyczną nazwą RUN WARSAW miał pomóc w aktywizacji społeczeństwa, dzisiaj stał się nieodzownym elementem realizacji kalendarza biegowego wielu tysięcy biegaczy.

Jedenasta edycja kultowego Biegnij Warszawo to projekt, który ukazuje formę biegową jako element życia miejskiego, narzędzie do promocji akcji społecznych oraz sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego.

  • DATA: 6.10.2019
  • START: 12:00
  • TRASA: CENTRUM WARSZAWY

Patronem tegorocznej edycji Biegnij Warszawo jest Radio ZET. Rolę ambasadorki pełni Beata Sadowska.

bs

Biegnij Warszawo: Liczy się dystans

KOMPENDIUM ZDYSTANSOWANEGO BIEGACZA

  • ZDYSTANSUJ SIĘ
    Głowa biegacza staje się wolna od problemów, odnajduje wiele skutecznych rozwiązań. Bieganie jest doskonałym narzędziem, by zapomnieć, nie myśleć o bieżących i naglących sprawach, cieszyć się chwilą wolnego oddechu. Zdystansowanie to ważna cecha, która jest odpowiedzią na wiele trapiących biegacza pytań.
  • TRZYMAJ BIEGANIE NA DYSTANS

Czasami warto nie planować swojego treningu, aby nacieszyć się jego formą samą w sobie. Utrzymania biegania na dystans to obserwacja otoczenia, uciecha z chwili, otwarcie na nowe doznania. Zauważenie tego, co dotychczas oczy biegacza nie widziały, a ekran telefonu nie zdążył zarejestrować. Są elementami i obrazami, które budują nie tylko nas jako biegaczy – ale głównie nas jako ludzi.

  • ZŁAP DYSTANS DO SIEBIE

Szybko, natychmiast, od razu. Warto jednak pamiętać, że wiele spraw wymaga od nas czasu i cierpliwości, a systematyczność i rozsądek pozwala na ich realizacje. W bieganiu jest podobnie. Jest świetnym nauczycielem pokory i uważności, pomaga w redukcji stresu, uczy samodyscypliny. Tym razem nie planuj i spróbuj biegać intuicyjnie. Nie spiesz się i nie bądź względem siebie aż tak krytyczny. Podejdź  do tego z dystansem i baw się bieganiem – tak jak kiedyś to robiłeś!

70613363_10156411745796129_8752135805754933248_o
fot. materiały prasowe

AKCJA SPOŁECZNA BIEGNIJ WARSZAWO

Każdej edycji biegu towarzyszy akcja społeczna, mająca na celu edukację biegaczy oraz promocję idei sportu dla wszystkich. Od 2014 roku przeprowadziliśmy wiele akcji tematycznych, które pozwoliły na poprawę świadomości biegacza:

2014 – BADANIA PROFILAKTYCZNE BIEGACZA
Utworzyliśmy bezpłatną klinikę sportową, w której każdy Uczestnik miał możliwość wykonać bezpłatne badania kardiologiczne oraz skorzystać z porady fizjoterapeutów.

2015 – DIETA BIEGACZA
Przygotowaliśmy bezpłatne zalecenia żywieniowe dla sportowców i biegaczy Biegnij Warszawo 2015, a także zainicjowaliśmy wiele spotkań i warsztatów, które pozwalały skonsultować się biegaczom z dietetykami sportowymi.

2016 –  WIĘCEJ NIŻ BIEGANIE
Przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty treningu funkcjonalnego, jako urozmaicenie i baza do lepszego przygotowania biegowego.

2017 – ZDROWA RYWALIZACJA WARS / SAWA
Pokazaliśmy inny rodzaj rywalizacji uczestniczek z uczestnikami, która przyjęła formę zabawy i rywalizacji motywacyjnej. Taka rywalizacja może motywować i inspirować, czego byliśmy świadkami na mecie BW 2017!

2018 – PRZENOSIMY NIEBO NA ULICE WARSZAWY
Tym razem nie skupiamy się wyłącznie na człowieku. Staramy się rozruszać społeczeństwo i zaangażować w proste działania ekologiczne. Korzystając z dobrodziejstw Natury podczas każdego biegowego treningu, wspólnie zadbajmy o #mojepowietrze i jego lepszą jakość.

RadioZET.pl