Biegnij Warszawo 2019 już za kilka tygodni. Jak przygotować się do biegu?

11.09.2019 10:28
Biegnij Warszawo 2019
fot. mat. pras.

BIEGNIJ WARSZAWO to wydarzenie, które od lat znajduje się w kalendarzu biegających Polaków. Stał się biegową tradycją oraz dowodem na to, że miejska aktywność fizyczna ma się doskonale. A taki był główny cel tego projektu – aktywizacja społeczeństwa. Już 6 października odbędzie się kolejna edycja biegu. Tym razem pod hasłem „Liczy się dystans”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jednym z elementów wyróżniających BIEGNIJ WARSZAWO od innych miejskich biegów jest fakt, że uczestnicy biegną w takich samych koszulkach, co tworzy spektakularne widowisko dla obserwatorów i kibiców. Każdy uczestnik w ramach pakietu startowego otrzymuje taką właśnie koszulkę (marki NIKE Dri-Fit). Koszulki są limitowane, rokrocznie w innym kolorze nawiązującym do kampanii edycji. To drugi wyróżnik Biegnij Warszawo. Hasło tej edycji brzmi: Liczy się dystans. #liczysiędystans

O misji „Liczy się dystans”

Tym razem chcemy zwrócić uwagę biegaczom na drugą stronę medalu ich ukochanego sportu. Nauczyć ich dystansowania się do planów treningowych i mnogich startów. Tak, by bieganie stało się przyjemnym i istotnym uzupełnieniem naszego życia, a nie całym życiem. Ale to nie wszystko. W czasach pośpiechu coraz częściej zdarza nam się zapomnieć o własnych potrzebach. Wydaje nam się, że podążamy w odpowiednim kierunku, realizując konkretne cele i plany. Z czasem tracimy jednak satysfakcję z tego co robimy, rezygnując całkowicie z pasji, która kiedyś cieszyła a dzisiaj męczy. Zwolnijmy, złapmy oddech, odpocznijmy. Bo #liczysiędystans.

Podczas BIEGNIJ WARSZAWO 2019 chcemy przedstawić inny obraz biegania

W tym roku zwalniamy, bez pośpiechu, czekamy na wszystkich. Pokazujemy inną formę dystansu biegowego, który pozwala biegaczowi na własną realizację, a nie staje się realizacją samą w sobie. Namawiamy biegaczy do głębokiego oddechu i zrozumienia, że w bieganiu istnieje także inna forma dystansu.

#BiegnijWarszawo2019 stanie się imprezą dla biegaczy długodystansowych, wspierającą potrzebę biegu jako naturalnej formy ruchu i miłość do tego sportu. Chcemy znowu ujrzeć uśmiech na twarzy biegacza i wraz z nim promować bieganie jako przyjemną formę wysiłku fizycznego, pozwalającego zachować dystans – do spraw i obowiązków, a przede wszystkim, do samego siebie.

W BIEGANIU NAJWAŻNIEJSZY JEST DYSTANS. BIEGANIE TO DYSTANS. #liczysiędystans

trasa

KOMPENDIUM ZDYSTANSOWANEGO BIEGACZA

  • ZDYSTANSUJ SIĘ
    Głowa biegacza staje się wolna od problemów, odnajduje wiele skutecznych rozwiązań. Bieganie jest doskonałym narzędziem, by zapomnieć, nie myśleć o bieżących i naglących sprawach, cieszyć się chwilą wolnego oddechu. Zdystansowanie to ważna cecha, która jest odpowiedzią na wiele trapiących biegacza pytań.
  • TRZYMAJ BIEGANIE NA DYSTANS

Czasami warto nie planować swojego treningu, aby nacieszyć się jego formą samą w sobie. Utrzymania biegania na dystans to obserwacja otoczenia, uciecha z chwili, otwarcie na nowe doznania. Zauważenie tego, co dotychczas oczy biegacza nie widziały, a ekran telefonu nie zdążył zarejestrować. Są elementami i obrazami, które budują nie tylko nas jako biegaczy – ale głównie nas jako ludzi.

  • ZŁAP DYSTANS DO SIEBIE

Szybko, natychmiast, od razu. Warto jednak pamiętać, że wiele spraw wymaga od nas czasu i cierpliwości, a systematyczność i rozsądek pozwala na ich realizacje. W bieganiu jest podobnie. Jest świetnym nauczycielem pokory i uważności, pomaga w redukcji stresu, uczy samodyscypliny. Tym razem nie planuj i spróbuj biegać intuicyjnie. Nie spiesz się i nie bądź względem siebie aż tak krytyczny. Podejdź  do tego z dystansem i baw się bieganiem – tak jak kiedyś to robiłeś! 

TEGOROCZNY MEDAL #BIEGNIJWARSZAWO TO DWA OBLICZA SPORTOWEJ WARSZAWY.

Znamy biegaczy, którzy trenują w centralnych parkach oraz tych, którzy wybierają leśne ścieżki. To, co łączy oba #biegoweŚrodowiska to pasja i wspólny cel, który chcemy uwieńczyć medalem w takiej właśnie formie! Nieważne, które #biegoweŚrodowisko reprezentujesz – w Warszawie czeka na Ciebie wiele miejsc, które pozwolą odpowiednio przygotować się do startu oraz znaleźć ludzi z innych tras biegowych.
Wybierz, którą oblicze medalu reprezentujesz oraz znajdź ludzi, którzy pokażą Ci drugą stronę biegowej Warszawy. Otwórz się na nowe, biegowe wyzwanie i szukaj sportowych inspiracji w wydarzeniu Biegnij Warszawo.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ DO BIEGU?

Wciąż można jeszcze zapisać się na "Biegnij Warszawo". Rejestracja trwa do soboty, 6 października, włącznie. Jak się zgłosić? Trzeba wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.biegnijwarszawo.pl, podając swoje dane. Podczas rejestracji na stronie automatycznie tworzone jest konto użytkownika. Dzięki niemu sprawdzisz stan płatności, zmienisz swoje dane, a po biegu – zobaczysz swój rezultat.

By zostać zarejestrowanym uczestnikiem wydarzenia, trzeba uiścić podaną na stronie opłatę startową, wybranym przez siebie kanałem płatniczym - kartą lub przelewem elektronicznym. Po jej zaksięgowaniu, na podany w trakcie rejestracji adres e-mail otrzymasz informację o dokonaniu rejestracji wraz z automatycznie nadanym numerem startowym.

W przypadku gdy posiadasz już konto na stronie organizatora, bo startowałeś/aś już w Biegnij Warszawo lub Maszeruję-Kibicuję, rejestracja jest jeszcze prostsza. Twoje dane są zapisane w systemie, więc wystarczy się zalogować i dokonać opłaty startowej.

ODBIERZ SWÓJ PAKIET STARTOWY W CH PLAC UNII CITY SHOPPING

Z początkiem października rusza nasze Centrum Wydawania Pakietów, gdzie #naSpokojnie możesz odebrać swój pakiet startowy do Biegnij Warszawo 2019 i Maszeruję Kibicuję 2019.
Nasze centrum otwarte jest w dniach 1-5 października 2019 r. w godzinach 10:00-21:00, a zlokalizowane jest na poziomie 0 w CH PLAC UNII City Shopping przy ul. Puławskiej w Warszawie.
Nie zapomnij o swoim dokumencie tożsamości oraz formularzu rejestracyjnym, które są niezbędną częścią procedury odbioru pakietu startowego.
Jak wygląda procedura odbioru pakietu?
Pamiętaj, że #liczySięDystans, dlatego zostaw swój samochód #wSpokoju i odwiedź nasze Centrum, wybierając aktywną formę transportu. Przyjdź, przybiegnij, przyjedź na rowerze – zadbajmy o #naszePowietrze i #biegoweŚrodowisko! Z góry dziękujemy za taką formę :)

RadioZET.pl/mat. pras./AN