Bieg po Nowe Życie - 10. edycja: Kiedy? Gdzie? [SZCZEGÓŁY]

01.03.2017 10:00

1 kwietnia w Wiśle po raz 10. odbędzie się Bieg po Nowe Życie. Na trasie marszu nordic walking spotkają się tradycyjnie gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim po raz kolejny wspierać polską transplantację i świadome dawstwo narządów.

bieg po nowe życie fot. mat. pras.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zawsze powtarzam - nigdy dość mówienia o przeszczepach. To sprawa niezwykle ważna. Dotyczy nas wszystkich. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie jest krokiem do "odczarowania" tematu transplantacji - mówi Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca inicjatywy, który przed 10 laty oddał nerkę swojej córce Nicole.

- Bez Wisły nie ma Biegu po Nowe Życie - podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. - To tutaj zaczynaliśmy, z tym miejscem wiąże się wiele wspaniałych wspomnień, i tutaj będziemy obchodzić nasz jubileusz - dodaje.

Organizatorzy 10. Biegu po Nowe Życie szykują kilka sympatycznych niespodzianek. Między innymi chcą zaprosić do marszu także publiczność. - Za kilkanaście dni podamy szczegóły, ale już teraz mogę powiedzieć, że 1 kwietnia to będzie niezapomniana data w historii Biegu po Nowe Życie - zapewnia Pilarz. 10. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się punktualnie o 12:00 na Placu Bogumiła Hoffa w centralnym miejscu Wisły. Trasa marszu zostanie poprowadzona alejkami Parku im. Kopczyńskiego.

Źródło informacji: Bieg po Nowe Życie

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń
Tagi