WTA Wuhan: Magda Linette postraszyła liderkę rankingu. Fantastyczny drugi set!

27.09.2017 14:27

Magda Linette (83. WTA) była bliska sprawienia sensacji i wyeliminowania liderki światowego rankingu tenisistek. Polka przegrała jednak z Garbine Muguruzą w trzeciej rundzie turnieju w Wuhan 2:6, 6:1, 4:6.

Magda Linette

Kolejną rywalką mistrzyni tegorocznego Wimbledonu będzie... mistrzyni Roland Garros, Jelena Ostapenko, która ograła złotą medalistkę igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Monicę Puig 6:2, 3:6, 6:3.

Linette, która do drabinki głównej przebijała się przez kwalifikacje, w pierwszych rundach wyeliminowała Anett Kontaveit oraz Katerinę Siniakovą. Teraz czekała na nią rywalka ze światowego topu, Garbine Muguruza. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek, a Polka ze swojej postawy może być dumna. Nie tylko nie przestraszyła się faworytki, ale napędziła jej sporego stracha.

W premierowym secie Linette była nieco zdenerwowana, natomiast Hiszpanka spokojnie punktowała, zwyciężając 6:2. Potem jednak nastąpił koncert gry poznanianki, która prowadziła już 5:0. Grała przy tym bardzo pewnie i zmuszała Muguruzę do błędów. Nie przeszkodziła jej nawet przerwa na zasunięcie dachu i po chwili mogła cieszyć się z wyrównania.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Hiszpanka przełamała 25-latkę na 2-4, ale Linette szybko się zrewanżowała tym samym. Taka sama sytuacja nastąpiła w gemach ósmym i dziewiątym. Polka serwowała na remis, ale nie zdołała utrzymać swojego podania i przedłużyć meczu.

Wcześniej z turnieju odpadła też Agnieszka Radwańska, która uległa w trzech setach Australijce Ashleigh Barty.