WTA Sydney: Radwańska lepsza od McHale. Polka w ćwierćfinale

10.01.2017 11:37

Rozstawiona z "dwójką" Agnieszka Radwańska pokonała w drugiej rundzie turnieju WTA w Sydney Amerykankę Christinę McHale (43. WTA) 7:6(1), 6:1. W ćwierćfinale Polka po raz drugi w tym sezonie zmierzy się z Chinką Ying-Ying Duan.

Agnieszka Radwańska

Zagłosuj

Czy Agnieszka Radwańska wygra turniej w Sydney?

Pierwszy set był najlepszy w wykonaniu 24-latki z Teaneck w historii jej rywalizacji z "Isią". Do tej pory przegrywała gładko, osiągając maksymalnie trzy gemy w poszczególnych partiach. Teraz była bliska zwycięstwa.

McHale zdominowała początek starcia. Dwukrotnie przełamała słabo grającą krakowiankę i wyszła na prowadzenie 3:0. Potem jednak Radwańska skorygowała swoją postawę, podjęła większe ryzyko i wygrała cztery kolejne gemy. Ostatecznie o wyniku tej odsłony decydował tie-break, w którym bardziej doświadczona i utytułowana Polka udzieliła swojej rywalce srogiej lekcji zwyciężając do 1.

Przegrana końcówka podłamała Amerykankę, która całkowicie straciła rezon. Trzeba jednak oddać, że to "Isia" zaczęła grać z większym luzem, co chwilę popisując się magicznym zagraniem. Coraz więcej piłek wracało na stronę McHale, co wzmagało frustrację u 24-latki. W rezultacie Radwańska pewnie wygrała 6:1 i cały mecz 2-0.

W ćwierćfinale krakowianka zmierzy się z Ying-Ying Duan, która nieoczekiwanie wyeliminowała CoCo Vandeweghe. Chinka dostanie okazję do rewanżu za pechową porażkę w Shenzhen - wówczas miała trzy piłki meczowe, a jednak przegrała w trzech setach z "Isią".

W turnieju nie ma już liderki rankingu WTA. Angelique Kerber uległa w drugiej rundzie Darii Kasatkinie.