Australian Open: Nadal w finale! Będzie wielki klasyk z Federerem!

Pilne
27.01.2017 15:35

Rafael Nadal po niesamowitym pięciosetowym (i pięciogodzinnym!) boju pokonał Grigora Dimitrova 6:3, 5:7, 7:6, 6:7, 6:4 i awansował do finału Australian Open. W nim zmierzy się z Rogerem Federerem.

Rafael Nadal

Zagłosuj

Kto wygra finał Australian Open 2017?

Czwartkowe starcie "Króla Rogera" ze Stanislasem Wawrinką (także pięciosetowe) stało na bardzo wysokim poziomie i wydawało się, że pod względem atrakcyjności trudno będzie je przebić. Nadal i Dimitrow podjęli jednak wyzwanie i stworzyli jeszcze wspanialsze widowisko. Mecz trzymał w napięciu od pierwszej sekundy i był bardzo wyrównany. O zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały detale i pojedyncze błędy.

Wynik pierwszego seta był efektem jednego przełamania. Nadal zdobył punkt przy podaniu rywala przy stanie 2:1. Przewagi nie oddał do końca. Wygrał 6:3. Zdecydowanie więcej emocji przyniósł set drugi, w którym obaj zawodnicy przełamywali się łącznie aż pięciokrotnie. To jedno więcej na swoim koncie zapisał jednak Dimitrow. Zwyciężył 7:5.

O losach kolejnych dwóch decydowały tie-breaki. Pierwszego wygrał Nadal, drugiego Dimitrow. Losy awansu do finału przesądził więc set piąty. W nim lepszy 6:4 okazał się Hiszpan.

W finale Nadal zagra z Rogerem Federerem. To będzie wielki klasyk dwóch legend tenisa. Obaj panowie razem mają na koncie aż 31 tytułów wielkoszlemowych! Spotkanie to odbędzie się w niedzielę o godz. 9.30 czasu polskiego.