Australian Open: Radwańska nie zawiodła, 10. zwycięstwo z Pironkową

17.01.2017 13:57

W trzynastym pojedynku Agnieszka Radwańska (3. WTA) odniosła dziesiąte zwycięstwo z Cwetaną Pironkową (63. WTA). Polka pokonała Bułgarkę 6:1, 4:6, 6:1 i awansowała do drugiej rundy Australian Open.

Agnieszka Radwańska

Zagłosuj

Czy Radwańska pokona Lucić-Baroni i awansuje do trzeciej rundy AO?

Krakowianka miała złe wspomnienia z ostatniego starcia z 29-latką z Płowdiw. W czwartej rundzie ubiegłorocznego French Open "Isia" po bardzo dziwnym, przerywanym przez deszcz, a ostatecznie dokończonym w trakcie opadów meczu, uległa Bułgarce w trzech setach. Teraz tenisistki ponownie rozegrały trzy partie, ale górą była Polka.

Radwańska świetnie rozpoczęła to spotkanie wygrywając szybko 6:1. W drugiej odsłonie Pironkowa podjęła większe ryzyko, a nasza reprezentantka straciła skuteczność. W rezultacie o losach spotkania decydował trzeci set, w którym "Isia" ponownie rozbiła rywalkę 6:1 i zameldowała się w drugiej rundzie.

W trakcie meczu "Isia" zaprezentowała kilka firmowych "hot shotów", w tym zagranie zwane "hot dogiem", które śmiało może kandydować do zagrania miesiąca.

Kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej będzie Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni, która także w trzech partiach wyeliminowała Chinkę Qiang Wang 4:6, 6:3, 6:4.

W turnieju nie ma już dwojga pozostałych Polaków, Magdy Linette i Jerzego Janowicza.