Petra Kvitova została zgłoszona na Roland Garros. Zdąży wyzdrowieć?

19.04.2017 13:00

- Moja rehabilitacja przebiega zgodnie z planem - poinformowała w mediach społecznościowych Petra Kvitova. Czeska tenisistka dochodzi do zdrowia po napadzie na jej dom i nie wyklucza występu w Roland Garros.

Petra Kvitova

fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło na kilka dni przed ubiegłorocznym Bożym Narodzeniem. Do domu Kvitovej wpadł włamywacz i ranił ją nożem. Tenisistka musiała przejść operację ręki; istniało nawet podejrzenie, że kończyna nie będzie już nigdy tak sprawna, jak przed wypadkiem. Te doniesienia na szczęście się nie potwierdziły.

Maria Szarapowa Dowiedz się więcej Szarapowa przygotowuje się do powrotu i... premiery autobiografii

- To, co się wydarzyło, było straszne, ale nie czuję się ofiarą i nie użalam się nad sobą - mówiła po opuszczeniu szpitala.

Wróci na French Open?

27-latka przygotowuje się już do powrotu na kort. Jej nazwisko znalazło się na liście zgłoszeń do wielkoszlemowego French Open (26 maja - 11 czerwca), ale - pomimo dobrych wieści o postępach w rehabilitacji - jej występ jest mało prawdopodobny.

- Zgłosiłam się do Rolanda Garrosa, bo upływał termin - napisała Kvitova. Dodała jednak, że istnieje zaledwie cień szansy, że już wtedy będzie gotowa do gry.

- Nie wiem, czy zdążę wyzdrowieć, przede mną długa droga, chcę jednak utrzymać pozytywne nastawienie i dać sobie szansę na start w jednym z moich ulubionych turniejów - przyznała.

W Paryżu mistrzostwa będzie bronić Garbine Muguruza. Kvitova swój najlepszy wynik w tym turnieju osiągnęła w 2012 roku, kiedy dotarła do półfinału. Na swoim koncie ma dwa tytuły wielkoszlemowe - oba w Wimbledonie (2011, 2014).

RadioZET.pl/KS