Australian Open: Półfinał godny finału, wielkie zwycięstwo Federera

26.01.2017 12:58

Roger Federer po pięciosetowym boju pokonał Stanislasa Wawrinkę i awansował do finału Australian Open. 35-letni Szwajcar zagra w finale turnieju w Melborune po raz pierwszy od 2010 roku.

Roger Federer

Zagłosuj

Czy Roger Federer wygra Australian Open 2017?

To był mecz godny finału. Spotkali się w nim uczeń i mistrz, choć w ostatnim czasie to młodszy ze Szwajcarów odnosił większe sukcesy. Patrząc na ranking ATP to właśnie Wawrinka był faworytem, Federer pokazał jednak, że mimo 35-lat wciąż jest w stanie grać na najwyższym poziomie.

Mecz od początku był dość wyrównany, dopiero w końcówce pierwszego seta Federer przełamał rywala, co pozwoliło mu zwyciężyć 7:5. W drugiej partii także odniósł zwycięstwo po jednym przełamaniu, wygrał 6:3.

Wawrinka wydawał się być bezradny wobec bardzo dobrze grającego rywala. W trzecim secie wrócił jednak do gry. Wygrał bardzo łatwo, bo aż 6:1. Dobrze radził sobie też w partii czwartej, w której zwyciężył 6:4.

Decydujący set rozpoczął się od zaciętej walki i pewnych zwycięstw obu tenisistów w gemach przy własnym podaniu. Dopiero przy stanie 3:2 nastąpiło przełamanie. Przewagę zyskał Federer i nie oddał jej do końca. Wygrał seta 6:3 i cały mecz. Awansował do finału, w którym zagra ze zwycięzcą meczu Rafael Nadal - Grigor Dimitrov.

Dla "Króla Rogera" będzie to już 28. wielkoszlemowy finał w karierze. Do tej pory odnotował 17 zwycięstw.