Zdjęcie 15-letniego Piotra Żyły robi furorę w sieci

10.01.2017 12:00

Po ostatnich sukcesach znów wzrosło zainteresowanie Piotrem Żyłą. Internauci dotarli do zdjęcia skoczka z 2002 roku.

Piotr Żyła z kolegami

"Wewiór" miał wówczas 15 lat, a w kraju panowała małyszomania. Młody skoczek udzielił wywiadu "Bravo Sport": - Uwielbiam skoki narciarskie. Chcę zostać mistrzem Polski, a później może nawet mistrzem świata! - mówił.

Za sześć dni, 16 stycznia, Żyła będzie obchodził 30. urodziny. Część jego marzeń ziściła się całkiem niedawno - 26 grudnia został mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, a za nieco ponad miesiąc będzie mógł zostać mistrzem świata. Jeśli nie indywidualnie, choć i na to ma szanse, to w drużynie, bo "Biało-czerwoni" dzielą i rządzą w tym sezonie w Pucharze Świata.

6 stycznia Piotr Żyła osiągną największy sukces w karierze - zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Przegrał tylko ze swoim kolegą z reprezentacji, Kamilem Stochem.