TCS: Siedmiu Polaków w konkursie, Stoch drugi w kwalifikacjach

29.12.2016 18:52

Kamil Stoch skokiem na odległość 137,5 m zajął 2. miejsce w kwalifikacjach do pierwszych zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W konkursie wystąpi siedmiu reprezentantów Polski.

Kamil Stoch

Dwukrotny mistrz olimpijski, który w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia z powodu przeziębienia opuścił mistrzostwa Polski, spisywał się znakomicie już na treningach. Skoczek z Zębu zajął w nich 3. i 1. miejsce. W kwalifikacjach uzyskał drugą odległość i zajął 2. lokatę za Norwegiem Danielem Andre Tande (139 m).

Dobrze spisał się także Maciej Kot, który wylądował na 133 m i uplasował się na 5. pozycji. W konkursie zobaczymy wszystkich siedmiu reprezentantów Polski, włącznie z debiutującym w tym sezonie Pucharu Świata Janem Ziobro.

W serii K.O., która obowiązuje w TCS, będzie jedna "polska" para: Jan Ziobro zmierzy się z mistrzem Polski Piotrem Żyłą. Większych problemów z awansem nie powinni mieć nasi liderzy: Stoch będzie rywalizował z bardzo słabo spisującym się w tym sezonie Andersem Fannemelem, a Kot z Finem Jarkko Maeaettae.

Drobne kłopoty mogą mieć Hula, Kubacki i Murańka, którzy w parze będą skakać z - odpowiednio - Stjernenem, Klimovem i Cene Prevcem.

Piątkowy konkurs indywidualny w Oberstdorfie rozpocznie się o godzinie 16:45.