PŚ w Wiśle: Zwycięstwo Kamila Stocha, Polak liderem Pucharu Świata

14.01.2017 17:50

Kamil Stoch wygrał sobotni konkurs skoków narciarskich w Wiśle. Dzięki temu objął pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kamil Stoch

Nasz reprezentant już w pierwszej serii pokazał wielką klasę. Na własne życzenie skakał z obniżonego rozbiegu. Uzyskał aż 133 metry. Tyle samo skoczył zajmujący drugą pozycję Stefan Kraft. Piąte miejsce okupował Piotr Żyła, Maciej Kot był 13., Stefan Hula - 15., Jan Ziobro - 22., Dawid Kubacki - 24. Jedynym Polakiem, który nie zakwalifikował się do serii finałowej był Aleksander Zniszczoł. Po skoku na odległość 123 metrów zajął w całym konkursie 46. lokatę.

W drugiej serii mocno pogorszyły się warunki do skakania - zwłaszcza, gdy do gry weszła czołowa dziesiątka. Mimo tego Stoch i tak zdeklasował rywali. Aby utrzymać prowadzenie musiał skoczyć około 115 metrów. Osiągnął 124 i o ponad 16 punktów wyprzedził drugiego Stefana Krafta. Trzecie miejsce zajął Andreas Wellinger.

Piotr Żyła był 7., Maciej Kot - 9., Jan Ziobro - 19., Stefan Hula - 20., a Dawid Kubacki - 21.

Dzięki temu zwycięstwu nas mistrz olimpijski z Soczi objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kolejny konkurs w Wiśle odbędzie się już w niedzielę. Jego początek o godz. 16.00.