PŚ w biathlonie: Świetny występ Hojnisz, zwycięstwo Dahlmeier

19.01.2017 15:57

Monika Hojnisz, pomimo trzech karnych minut, zajęła bardzo dobre 7. miejsce w biegu na 15 km biathlonowego Pucharu Świata w Antholz-Anterselvie. Wygrała Niemka Laura Dahlmeier.

Monika Hojnisz

Dla 25-letniej chorzowianki to najlepszy występ w tym sezonie. Do tej pory najwyżej została sklasyfikowana na 14. miejscu. We Włoszech spisała się bardzo dobrze, wyprzedzając m.in. liderkę i wiceliderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Gabrielę Koukalovą i Kaisę Makarainen. Do zwyciężczyni, Laury Dahlmeier, straciła 1:37.8.

Dobrze zaprezentowała się również Krystyna Guzik, która z czterema karnymi minutami zdołała zająć 23. miejsce. Punktów nie zdobyły Magdalena Gwizdoń (45.), Anna Mąka (73.) i Karolina Pitoń (89.).

Przez większą część dystansu zanosiło się na sensacyjne podium. Do ostatniej wizyty na strzelnicy trzy zawodniczki - Lisa Theresa Hauser, Olga Podchufarova i Eva Puskarchikova były bezbłędne, ale ostatecznie nie wytrzymały presji i dały się minąć kilku zawodniczkom. Dahlmeier o zaledwie 3.8 s wyprzedziła Anais Chevalier, a o 46 s Włoszkę Alexię Runggaldier, dla której jest to pierwsze podium w karierze.

W sobotę biathlonistki wystartują w biegu masowym na 12,5 km, a w niedzielę w sztafecie 4x6 km.