Piotr Żyła z medalem mistrzostw świata w Lahti! Czterech Polaków w ósemce!

01.03.2017 19:10

Piotr Żyła zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skokach narciarskich na dużej skoczni! Mistrzem, podobnie jak na skoczni normalnej, został Stefan Kraft. Kamil Stoch zajął dopiero 7. miejsce.

Kamil Stoch

19:20

Na tym kończymy relację. Zapraszamy na kolejną - z konkursu drużynowego - już w sobotę!

19:15

Maciej Kot kończy zawody na 6. pozycji, Kamil Stoch na 7., a Dawid Kubacki na 8. To oznacza, że mamy czterech Polaków czołowej ósemce mistrzostw świata! Piękny konkurs!

19:14

A więc ustrzelił dublet - mistrzostwo na skoczni normalnej i dużej! Wicemistrzem został Andreas Wellinger, trzecie miejsce dla Piotra Żyły!!!

19:13

Stefan Kraft mistrzem świata!!!

19:13

127,5 metra Stefana Krafta! I co teraz? Kto zostanie mistrzem świata?!

19:12

Jest liderem Niemiec! A przed nami już tylko Stefan Kraft!

19:12

Andreas Wellinger teraz 129 metrów!

19:11

Nie! Piotr Żyła pozostaje liderem i ma pewny medal!!!

19:10

129 metrów Andreasa Stjernena! Czy to wystarczy, by pokonać Żyłe?!

19:09

Słabo... 124,5 metra. Medalu nie będzie. Dopiero czwarte miejsce. Przegra z Maciejem Kotem.

19:09

Kamil Stoch!

19:08

Bliżej Dawid Kubacki. 123 metry. To daje mu 4. miejsce.

19:07

Ależ odleciał Żyła! 131 metrów! To atak na medal mistrzostw świata!

19:06

Trójka Polaków przed nami: Żyła, Kubacki i Stoch! Trzymamy kciuki!

19:06

Peter Prevc i... 124,5 metra. Nie wyprzedzi Fannemela.

19:05

Johann Andre Forfang też zepsuł skok. W pierwszej serii aż 127 metrów. Teraz 122,5 metra. Jest piąty.

19:03

Stephan Leyhe zdecydowanie bliżej. Zaledwie 117,5 metra.

19:03

127 metrów Andersa Fannemela. Obejmuje pozycję lidera.

19:02

Maciej Kot prowadzi po skokach 20 zawodników. Przed nami czołowa dziesiątka i decydująca walka o tytuł mistrza świata na dużej skoczni!

18:59

126,5 metra! Powinien objąć prowadzenie.

18:58

Przed nami Maciej Kot!

18:57

125,5 metra Simona Ammana. Będzie trzeci.

18:56

Nie. O punkt przegrał z Tande.

18:55

Michael Hayboeck daleko! 128 metrów! Czy będzie pierwszy?

18:54

Taku Takeuchi i 121 metrów. Drugie miejsce.

18:53

A teraz 129,5 metrów Daniela Andre Tande! Co za skok!

18:53

Tylko 113,5 metra Markusa Schiffnera. To daje mu 4. lokatę.

18:50

Przed nami jeszcze skoki 20 zawodników.

18:49

Manuel Fettner zdecydowanie lepiej niż w pierwszej serii. 122,5 metra. Prowadzi z dużą przewagą.

18:47

Dmitrij Wasiliew poszybował teraz na odległość 115,5 metra. To daje mu 3. miejsce.

18:44

116 metrów Janne Ahonena. Jest za Damjanem.

18:42

Jarkko Maeaettae osiąga 117,5 metra, a Jernej Damjan 120.

18:23

Niesamowite emocje czekają nas w II serii. Stoch jest czwarty, Kubacki piąty, Żyła szósty, a Kot dwunasty! Prowadzi Kraft przed Wellingerem i Stjernenem!

18:21

Jest na czwartym miejscu! 2,9 pkt traci do prowadzącego Krafta!

18:21

Jest dobry skok! 127,5 metra!

18:20

Czas na Kamila Stocha!

18:20

Świetny skok Stefana Krafta! 127,5 metra. Włącza się do walki o medal! Jest liderem!

18:18

Słabo też Daniel Andre Tande - 121,5 metra.

18:18

123,5 metra. Słaba próba. Jest dopiero 10.

18:17

Maciej Kot w powietrzu!

18:17

Daleko teraz Andreas Wellinger! Tak jak Żyła - 127,5 metra, ale w słabych warunkach. Ma dodane punkty i... jest liderem!

18:16

127,5 metra Piotra Żyły:

18:15

Michael Hayboeck też słabo - 121,5 metra.

18:15

Słabo Manuel Fettner. Tylko 118 metrów.

18:14

Skok Dawida Kubackiego na 128,5 metra:

18:13

Markus Eisenbichler i 125,5 metra. Nie wyprzedzi Polaków.

18:12

128 metrów Petera Prevca! Które da mu to miejsce? Czwarte.

18:11

Jest trzeci! Za Kubackim.

18:11

127,5 metra! Dobry skok naszego zawodnika!

18:10

Teraz Piotr Żyła!

18:10

121 metrów Richarda Freitaga.

18:09

I jest pierwszy! 0,4 pkt przed Kubackim.

18:09

Andreas Stjernen jeszcze dalej niż Kubacki - 129,5 metra.

18:07

Jewgienij Klimow z Rosji wylądował na 120. metrze. To daje mu 9. miejsce.

18:05

Co za skok! 128,5 metra! Brawo!

18:05

Czas na Dawida Kubackiego!

18:05

Stephan Leyhe teraz 125 metrów. Drugie miejsce.

18:02

Zdecydowanie lepiej jego rodak - Daiki Ito. 122 metry.

18:01

Słabiej Noriaki Kasai. Tylko 114 metrów.

18:01

Anders Fannemel osiągnął teraz 123,5 metra. To daje mu drugie miejsce. Punkt straty do prowadzącego Forfanga.

17:59

30 zawodników za nami. Forfang prowadzi z dużą przewagą nad Ammanem i Takeuchim.

17:58

Taku Takeuchi i 122 metry. 3. miejsce.

17:58

Jernej Damjan tylko 113,5 metra. Jest 11. To oznacza, że pewny awansu do drugiej serii jest Janne Ahonen.

17:55

Ładnie poleciał też Simon Amman! 122,5 metra. Druga odległość tej serii.

17:54

Jakub Janda wskakuje na drugie miejsce po skoku na odległość 118,5 metra.

17:51

Znakomity teraz skok Johanna Andre Forfanga z Norwegii! 127 metrów! Jest nowym liderem!

17:51

Dobry skok Kevina Bicknera z USA. 117 metrów.

17:49

Za nami już skoki 20 zawodników. Na prowadzeniu wciąż Dmitrij Wasiliew z Rosji. Za nim kolejno: Viktor Polasek z Czech i Ville Larinto z Finalndii.

17:46

Wrzawa na trybunach i... niezła próba. 115 metrów Ahonena. To daje mu 4. pozycję.

17:45

Czekamy na skok kolejnego fina, legendę skoków narciarskich - Janne Ahonena!

17:42

A teraz reprezentant gospodarzy - Ville Larinto. 118 metrów! Jest drugi.

17:42

Dmitrij Wasiliew i 120 metrów! Ładny skok reprezentanta Rosji. Jest liderem.

17:39

Bardzo słabo. Tylko 101,5 metra. Przypomnijmy, że trenerem kadry Włoch jest Łukasz Kruczek.

17:38

Michael Glasder z USA wylądował na 106. metrze. Jak spisze się Włoch Davide Bresadola?

17:35

Antti Aalto odleciał teraz rywalom. 115 metrów i pewne prowadzenie.

17:32

Trzy skoki już za nami. Prowadzi Włoch Alex Insam - 107 metrów.

17:31

Zaczynamy MŚ w Lahti na dużej skoczni!

17:26

Liczymy też, że dziś warunki nie będą wpływać na losy rywalizacji. Różnie wyglądało to w kwalifikacjach. Wówczas mocno narzekał po swoim skoku Maciej Kot, który krytykował przeliczniki za wiatr (KLIK).

17:22

Dziś liczymy na lepsze wyniki Polaków niż podczas zawodów na normalnym obiekcie. Wówczas biało-czerwoni plasowali się wysoko (4. miejsce Stocha, 5. Kota), ale medalu nie zdobył żaden z nich.

17:20

Przypomnijmy, że zobaczymy dziś skoki czterech Polaków: oprócz Żyły i Stocha wystąpią Maciej Kot i Dawid Kubacki.

17:18

Za nami seria próbna. Niespodziewanie dobrze spisał się w niej Piotr Żyła, który uzyskał aż 127 metrów i zajął drugie miejsce. Kamil Stoch był trzeci po skoku na 123,5 metra. Wygrał Stefan Kraft - 128 metrów.