Biathlon: Dobry występ Hojnisz i Gwizdoń w próbie przedolimpijskiej

02.03.2017 13:36

Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń strzelały bezbłędnie, ale słabszy bieg sprawił, że obie zajęły miejsca w drugiej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w Pjongczang. Dla biathlonistek to próba przedolimpijska.

Monika Hojnisz

Wygrała - co nie jest żadnym zaskoczeniem - liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Laura Dahlmeier. Niemka nieznacznie wyprzedziła na mecie Norweżkę Tiril Eckhoff oraz Francuzkę Anais Chevalier.

Po bardzo nieudanych mistrzostwach świata w Hochfilzen, formę polskich biathlonistek należy określić jako dobrą. Niestety znów bieg i strzelanie nie szły ze sobą w parze - Hojnisz i Gwizdoń ani razu nie pomyliły się na strzelnicy, a mimo to zajęły odpowiednio 12. i 18. miejsce.

Polki ustąpiły pola aż sześciu zawodniczkom, które nie były nieomylne. Kaisa Makarainen i Justine Braisaz zaliczyły aż dwa pudła, a uplasowały się na 4. i 10. pozycji.

Po pierwszym strzelaniu bardzo dobrą lokatę zajmowała Krystyna Guzik, niestety trzy pudła w pozycji stojącej zepchnęły ją na odległe 62. miejsce. Doświadczoną reprezentantkę biało-czerwonych wyprzedziła m.in. Kinga Mitoraj, która była 54.

W sobotę biathlonistki będą rywalizowały w biegu pościgowym na 10 km.