KMŚ siatkarzy: Zenit Kazań klubowym mistrzem świata

17.12.2017 22:24

Zenit Kazań pokonał w Krakowie z mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova 3:0 (27:25, 25:22, 25:22) i został klubowym mistrzem świata. W meczu o trzecie miejsce PGE Skra Bełchatów przegrała z obrońcą tytułu brazylijskim zespołem Sadą Cruzeiro 0:3.

Zenit Kazań

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a obie ekipy grały na najwyższym poziomie. Partia zakończyła się grą na przewagi, gdzie wojnę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze rosyjskiego klubu. Najpierw błąd popełnił Candellaro, a kilka chwil później zablokowany został Cwetan Sokołow i Zenit zwyciężył 27:25.

W drugiego seta lepiej weszli gracze Cucine Lube, gdzie prym wiódł Sokołow. Włosi prowadzili 13:9 i wówczas o przerwę na żądanie poprosił Władimir Alekno. Rozmowa dała efekt i Zenit zaczął skutecznie gonić rywala. Chociaż końcówka była wyrównana, góra ponownie byli gracze z Kazania.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana od samego początku. Kibice zgromadzeni w krakowskiej Tauron Arenie byli świadkami kosmicznej siatkówki, na którą stać wyłącznie najlepszych. Kluczowym momentem były dwa nieudane ataki Sokołowa przy stanie 17:17. Chociaż trener włoskiego zespołu wziął czas, na nic to się zdało i w końcówce to Zenit zachował zimną krew, wygrywając 25:22.

Zenit pokonał Cucine Lube 3:0 i po raz pierwszy został Klubowym Mistrzem Świata.

Dotychczas prowadzona obecnie przez Władimira Alekno ekipa z Kazania dwukrotnie zdobywała srebro i dwukrotnie brąz.

Impreza po raz pierwszy odbyła się w Polsce. Siatkarze gościli w Opolu, Łodzi i Krakowie.

Zenit Kazań - Cucine Lube Cvitanova 3:0 (27:25, 25:22, 25:22)