LM siatkarzy: ZAKSA wciąż niepokonana, wielkie Dynamo na kolanach

18.01.2017 19:10

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontynuuje zwycięski marsz. W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów podopieczni Ferdinando de Giorgiego w świetnym stylu pokonali na wyjeździe naszpikowane gwiazdami Dynamo Moskwa 3:1 (25:23, 21:25, 28:30, 25:20).

Paweł Zatorski

Przed trzecią kolejką obie ekipy były niepokonane. Liderem grupy A była jednak ZAKSA, która spotkania z tureckim Büyükşehir Belediyesi Stambuł i belgijskim Noliko Maaseik zakończyła w trzech setach, podczas gdy Rosjanie potrzebowali w obu przypadkach czterech partii.

Trzy pierwsze sety były bardzo wyrównane, a o ich losach decydowały detale oraz końcówki. Polacy mogli skończyć ten mecz w trzech odsłonach, jednak nie wykorzystali 3-punktowego prowadzenia i przegrali na przewagi. Straty powetowali sobie w czwartej partii pewnie zwyciężając 25:20.

Rewanż odbędzie się 31 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu.