Belg Vital Heynen został wybrany nowym trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn. 48-latek, który do tej pory pełnił funkcję szkoleniowca drużyny narodowej swojego kraju, zastąpi na tym stanowisku Ferdinando de Giorgiego.

Vital Heynen

Zagłosuj

Czy Polacy obronią tytuł mistrzów świata?

W finałowym głosowaniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Heynen pokonał dwóch Polaków - Piotra Gruszkę i Andrzeja Kowala. Nieoficjalnie mówi się, że Belg zgodził się na znaczne obniżenie zarobków w stosunku do swojego poprzednika. Jego pensja ma być nawet mniejsza niż wynagrodzenie trenera Resovii Rzeszów, Kowala.

Ferdinando de Giorgi został zwolniony po nieudanych ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, w których Polacy odpadli w barażach po porażce ze Słowenią.

Dla 48-letniego Belga nie będzie to pierwsza przygoda z polską siatkówka. W latach 2013-2015 prowadził zespół z Bydgoszczy, z którym zajął 5. miejsce w PlusLidze.

Celem MŚ

Vital Heynen ma przygotować biało-czerwonych do mistrzostw świata, w których nasi zawodnicy będą bronili złotych medali. Turniej odbędzie się w dniach 10-30 września we Włoszech i w Bułgarii. Polacy zagrają w Warnie w grupie D z gospodarzami, a także Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko.