KMŚ siatkarzy: sroga lekcja Sady Cruzeiro, brąz nie dla Skry

17.12.2017 19:51

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali z brazylijskim klubem Sadą Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25) w meczu o trzecie miejsce klubowych mistrzostw świata w Krakowie.

Skra Bełchatów - Sada Cruzeiro

Początek pierwszego seta był dość wyrównany, ale tuż po pierwszej przerwie technicznej inicjatywę przejęła drużyna z Brazylii. Do tego doszło kilka błędów siatkarzy Skry i było już 19:13 dla Sady, która prowadzenia nie oddała do końca i wygrała do 25:18.

W drugim secie było podobnie. Sada stworzyła kilkupunktową przewagę, a po drugiej stronie siatki zawodził Mariusz Wlazły. Brakowało siły w polu serwisowym. Wynik był identyczny i zespołowi z Cruzeiro, który wygrywając 25:18, brąz miał na wyciągnięcie ręki.

Trzeci set był całkowicie zdominowany przez brazylijską drużynę. Natomiast siatkarze Skry byli zrezygnowani. Jedynie Srecko Lisinać momentami próbował poderwać grę swojej ekipy, ale na niewiele to się zdało. Ostatecznie bełchatowianie ulegli do 13, przegrywając cały mecz 0:3.

PGE Skra Bełchatów - Sada Cruzeiro 0:3 (18:25, 18:25, 13:25).