PlusLiga: pewne zwycięstwo Bełchatowa, niespodzianka w Gdańsku

05.11.2017 17:26

PGE Skra Bełchatów pokonała na własnym terenie Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 w 8. kolejce siatkarskiej PlusLigi. Swoje spotkania wygrali też inni faworyci. Z kolei do sporej niespodzianki doszło w Gdańsku, gdzie Trefl uległ Espadonowi Szczecin.

PGE Skra Bełchatów

Trzeba zaznaczyć, że zarówno Skra, jak i Łuczniczka mają przed sobą jeszcze zaległe mecze do rozegrania. W pierwszym secie głównie to zawodnicy z Bydgoszczy musieli gonić wynik. Chwilę grozy przeżyli bełchatowscy kibice, kiedy wygrana w pierwszej partii stanęła pod znakiem zapytania. Przy prowadzeniu 24:20 w polu serwisowym pojawił się reprezentant gości – Metodi Ananiev, który zdobył dwa asy serwisowe z rzędu. Roberto Piazza poprosił o czas,a tuż po nim Ananiev zepsuł zagrywkę i Skra wyszła na prowadzenie.

Zagłosuj

Czy PGE Skra Bełchatów zostanie mistrzem Polski w sezonie 2017/18?

Siatkarze PGE Skry podbudowani wygraną, zdominowali drugą partię wygrywając ją do 16. Mariusz Wlazły atakował jak natchniony, świetnie spisywali się też środkowi: Patryk Czarnowski i Srećko Lisinac.

Po drugim secie i dłuższej przerwie, bydgoszczanie wyszli na plac gry i nie mieli nic do stracenia. Ich jakość gry znacznie się poprawiła, a i sami zawodnicy potrafili grać z rywalami jak równy z równym. Punktem zwrotnym okazała się zepsuta zagrywka Pawła Gryca. Skra miała dwie piłki meczowe i ostatecznie zwyciężyła 25:22 i w całym spotkaniu 3:0.

Zespół z Bełchatowa pozostał na dziewiątym miejscu w tabeli i mając 12 punktów na koncie, traci do liderującej ZAKSY dziewięć oczek.

W pozostałych meczach Jastrzębski Węgiel pokonał Cuprum Lubin 3:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Asseco Resovii Rzeszów z Indykpolem AZS Olsztyn, w którym gospodarze nie pozostawili złudzeń siatkarzom z Olsztyna.

Obecny mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał ONICO Warszawę 3:1. Sensację spowodował Espadon Szczecin, który pokonał na wyjeździe Trefla Gdańsk. Ekipa Andrei Anastasiego zdołała ugrać zaledwie seta i musiała uznać wyższość gości.

Ósmą kolejkę zakończy mecz Aluron Virtu Warty Zawiercie z Cerradem Czarnymi Radom. Spotkanie odbędzie się jutro o godzinie 18.