IO 2018: Medalistka w short tracku otrzymuje pogróżki. Kibice rywalki życzą jej śmierci

14.02.2018 17:01

Kanadyjka Kim Boutin zdobyła brązowy medal olimpijski w short tracku w biegu na dystansie 500 m. Niestety, zamiast cieszyć się z największego sukcesu w karierze, przeżywa jeden z najgorszych momentów w swoim życiu.

Kim Boutin

Boutin w finale zajęła 4. miejsce, ale skorzystała na dyskwalifikacji faworytki gospodarzy Choi Min-jeong i ostatecznie wskoczyła na najniższy stopień podium. Koreankę, która ukończyła bieg na 2. pozycji, wykluczono za odpychanie Kanadyjki.

Kibice zwrócili uwagę, że wcześniej to Boutin rozpychała się łokciami i to ona powinna zostać zdyskwalifikowana. Co więcej, również w półfinale miała sporo szczęścia i skorzystała na decyzji sędziów względem jednej z rywalek. To jednak nie tłumaczy późniejszego zachowania kibiców z Korei Południowej.

Na profilach Kanadyjki pojawiły się liczne komentarze. Było ich ok. 10 tysięcy, a większość z nich nie nadaje się do cytowania. Koreańczycy życzyli Boutin śmierci, choć to przecież nie jej wina, że sędziowie zmienili klasyfikację końcową finału.

W efekcie 23-latka zablokowała profile na Instagramie i Twitterze, a Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał komunikat.

"Zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników jest dla nas najwyższym priorytetem" - czytamy. MKOl zaapelował o szacunek dla wszystkich sportowców.