MŚ piłkarek ręcznych: Koniec marzeń Polek o fazie pucharowej

07.12.2017 15:26

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych nie powtórzy wyniku z dwóch ostatnich mistrzostw świata, kiedy zajmowała 4. miejsca. Biało-czerwone przegrały z Węgierkami 28:31 i nie mają już szans na awans do fazy pucharowej turnieju w Niemczech.

Polska - Węgry

"Być albo nie być" - szekspirowskie hasło mogły przed tym meczem powtarzać zarówno Polki, jak i Węgierki. Obie ekipy przystępowały do tego spotkania z bilansem 1-2 i nie mogły pozwolić sobie na kolejną porażkę. Niestety, lepiej w tej sytuacji spisały się Madziarki.

Rywalki miały pewną przewagę w osobie Kima Rasmussena, a więc trenera, który przez 6 lat pracował z reprezentacją Polski i dwukrotnie doprowadził ją do strefy medalowej mistrzostw świata. To on doskonale znał słabe strony m.in. Kingi Achruk i Karoliny Kudłacz-Gloc.

W pierwszej połowie Polki dotrzymywały kroku rywalkom, głównie dzięki dobrej postawie w bramce Adrianny Płaczek. Niestety gorzej wyglądało to w polu - w ataku zdarzały się przestoje i nie funkcjonowała gra w przewadze, natomiast w defensywie biało-czerwone nie radziły sobie z Kovacsics i Gorbicz. W efekcie na przerwę schodziły ze stratą dwóch goli (11:13).

Po zmianie stron Węgierki bardzo szybko uciekły na 6-7 bramek i pewnie kontrolowały przebieg spotkania. Na domiar złego w 45. minucie z urazem głowy plac musiała opuścić nasza kapitan, Karolina Kudłacz-Gloc. W tej sytuacji czerwoną kartkę ujrzała Kisfaludy, a liderka biało-czerwonych wróciła jeszcze na boisko po 9 minutach odpoczynku.

Zawodniczki Leszka Krowickiego robiły co mogły, ale pośpiech sprawiał, że pojawiło się coraz więcej niedokładności. Ponadto uaktywniła się Klivinyi, która "bombardowała" polską bramkę z dystansu. W efekcie Węgierki wygrały 31:28 i awansowały do 1/8 finału.

Piątkowe spotkanie Polski z najsłabszą w grupie Argentyną nie będzie już miało większego znaczenia dla układu tabeli.

Polska - Węgry 28:31 (11:13)