El. MŚ: Dwie twarze biało-czerwonych. Polska pokonała Kosowa

12.01.2018 19:30

Polska pokonała Kosowo 30:19 (13:12) w pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego mistrzostw świata 2019 piłkarzy ręcznych w portugalskim Povoa de Varzim. W drugim piątkowym spotkaniu gospodarze zmierzą się z Cyprem.

Piotr Chrapkowski

Biało-czerwoni weszli w to spotkanie tak, jakby samo miało się wygrać. Efekt? Do przerwy wygrywali 13:12, przez większą część przegrywając. Dopiero po przerwie złapali swój rytm i pewnie ograli rywali.

Do następnej rundy z każdej z sześciu grup pierwszej fazy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. W play off zostaną oni dolosowani do zespołów rywalizujących w Chorwacji o medale mistrzostw Europy (12-28 stycznia). Dwumecze odbędą się w czerwcu. Gospodarzami turnieju finałowego w styczniu 2019 roku będą Niemcy i Dania.

W sobotę podopieczni trenera Piotra Przybeckiego zagrają z Cyprem, a w niedzielę z teoretycznie najsilniejszym z przeciwników - Portugalią.

Polska - Kosowo 30:19 (13:12)