Liga Europy: Wysokie wygrane Romy, ManU i Lyonu, wpadka Spurs

16.02.2017 22:00

Manchester United, Roma, Schalke i Lyon zrobiły duży krok w kierunku awansu do 1/8 finału Ligi Europy. Wpadkę w Gent zaliczył Tottenham, który przegrał 0:1.

AS Roma

Zagłosuj

Czy Manchester United wygra Ligę Europy?

Rewanże wszystkich spotkań odbędą się 23 lutego.

Trudno przypuszczać, by w 1/8 finału zabrakło Romy, która zaskakująco gładko rozbiła na wyjeździe Villarreal aż 4:0. Wojciech Szczęsny miał dziś wolne, a klasycznym hat-trickiem popisał się Edin Dżeko. Bośniak potrzebował 21 minut (65., 79., 85.), by "dobić" Hiszpanów.

Trzy gole zdobył także Zlatan Ibrahimović, a jego Manchester United ograł na Old Trafford St. Etienne 3:0. Na przeciwko siebie zagrali bracia Pogba - Paul i Florentin.

Bardzo cenne zwycięstwo w delegacji odniósł Lyon, który ograł Alkmaar aż 4:1. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Maciej Rybus. Bliskie awansu jest także Schalke, które na obcym stadionie pokonało PAOK Saloniki 3:0.

Tym razem na ławce rezerwowych zasiadł Łukasz Teodorczyk. Polak pojawił się na ostatnie 10 minut, kiedy Anderlecht prowadził już z Zenitem 2:0.

W innych ciekawych meczach Celta przegrała z Szachtarem 1:0, w takim samym stosunku Borussia Moenchengladbach uległa Fiorentinie, FK Rostów rozbił Spartę Praga 4:0, a Athletic Bilbao ograło APOEL Nikozja 3:2.