Service Unavailable

XID: 2455646018

Wpadka Romy, gol Milanu w 97. minucie na wagę remisu w derbach z Interem

15.04.2017 18:00

Wicelider włoskiej Serie A AS Roma, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisował u siebie z Atalantą Bergamo 1:1. Cenne zwycięstwo odniosło natomiast broniące się przed spadkiem Empoli. Zespół Łukasza Skorupskiego na wyjeździe pokonał Fiorentinę 2:1.

Inter - Milan

Roma przegrywała od 22. minuty i bramki Słoweńca Jasmina Kurtica. W 50. wyrównał Bośniak Edin Dżeko.

W tabeli stołeczny zespół ma osiem punktów straty do prowadzącego Juventusu Turyn. "Stara Dama" dzięki dwóm trafieniom Argentyńczyka Gonzalo Higuaina pokonała na wyjeździe Pescarę 2:0.

Empoli natomiast jest 17., ale jego przewaga nad strefą spadkową wzrosła do pięciu punktów. Zwycięską bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem z karnego zdobył Manuel Pasqual.

W sobotę odbyły się także derby Mediolanu. Starcia Interu i AC Milan nie elektryzują już jak kiedyś, ale tym razem na San Siro nie zabrakło emocji. Do przerwy 2:0 prowadził Inter po golach Antonio Candrevy i Mauro Icardiego. Milan do remisu doprowadził w końcówce. W 83. minucie trafił Alessio Romagnoli, a w doliczonym przez sędziego czasie gry (97. minucie!) Cristian Zapata.

W tabeli Milan jest szósty, a Inter siódmy.