LM: Tottenham postawił się wielkiemu Realowi. Remis w hicie na Bernabeu

17.10.2017 22:30

W hicie 3. kolejki Ligi Mistrzów Real Madryt zremisował na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 1:1. Obie drużyny przewodzą stawce w grupie H.

Real Madryt

Ten mecz był zapowiadany jako starcie czołowych strzelców Champions League, Cristiano Ronaldo i Harry'ego Kane'a. We wtorkowym spotkaniu na listę strzelców wpisał się tylko Portugalczyk (z rzutu karnego), który odpowiedział na samobójcze trafienie Raphaela Varane'a.

Starcie na Santiago Bernabeu poprowadził Szymon Marciniak. Polski sędzia nie miał jednak najlepszego dnia - w pierwszej połowie nie podyktował jedenastki po faulu Casemiro na Llorente, a po zmianie stron kilka razy podjął błędne decyzje przyznając piłkę nie tej drużynie, której faktycznie się należała. Na jego konto należy zapisać także błąd przy ocenie rzekomej pozycji spalonej Eriksena, który byłby w dobrej okazji do zdobycia gola.

Po trzech kolejkach Real i Tottenham mają po 7 punktów, taki sam bilans bramkowy (7-2) i ex aequo zajmują 1. miejsce w grupie H.

Poniżej pełna relacja.

22:37

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:37

KONIEC MECZU. Real - Tottenham 1:1.

22:34

90 min. Szymon Marciniak dolicza 3 minuty.

22:32

89 min. Sissoko leży na murawie. Na boisko już nie wróci - w jego miejsce Heung Min Son.

22:30

87 min. Druga zmiana w Realu - schodzi Isco, a pojawia się Lucas Vazquez.

22:29

86 min. Czujni dziś są obrońcy Spurs. Real atakuje, ale nie ma pomysłu na rozmontowanie obrony rywali.

22:27

84 min. Kolejne pretensje do sędziego. Ronaldo domagał się kornera, ale od bramki zacznie Lloris.

22:25

82 min. Słaba końcówka tego spotkania. Więcej jest fauli niż płynnej gry.

22:23

80 min. Zmiana w Tottenhamie - Rose w miejsce Llorente.

22:22

79 min. Hokejowy zamek założony przez Real, ale nie było z tego żadnego zagrożenia.

22:20

77 min. Mocne uderzenie Isco z dystansu. lloris nie miał jednak problemów z obroną.

22:19

76 min. Pierwsza zmiana w tym meczu - Asensio za Benzemę.

22:17

74 min. Coraz groźniejsi są przyjezdni. Uderzał Sanchez, ale pomylił się o ok. metr.

22:17

73 min. Znów Navas uchronił swoją drużynę przed utratą gola. Strzelał Eriksen.

22:14

71 min. Świetna akcja Tottenhamu. Kane miał przed sobą tylko Navasa i nie zdobył gola. Rewelacyjna obrona Navasa.

22:13

70 min. Sporo stałych fragmentów gry i coraz więcej pretensji mają piłkarze do sędziów, głównie do liniowego Listkiewicza.

22:08

65 min. Ronaldo zabawił się z trzema rywalami, oddał strzał, jednak trafił w środek.

22:07

64 min. Anglicy mieli okazję do kontry, ale pogubili się w ostatniej fazie.

22:06

63 min. Kolejne uderzenie. Isco próbował technicznie, ale został zablokowany.

22:06

63 min. Lloris wygrywa kolejny pojedynek z graczami Realu, tym razem z Ronaldo.

22:04

61 min. Za głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego Eriksena.

22:03

59 min. Real coraz mocniej naciska. Na razie jednak dobrze spisują się defensorzy Spurs.

22:00

57 min. Czujnie zachował się Hakimi. Gdyby nie on, Llorente stanąłby oko w oko z Navasem.

21:57

54 min. Fenomenalna interwencja Llorisa! Benzema strzelał z trzech metrów, a i tak nie zdobył gola!

21:55

52 min. Benzema faulował przy próbie dojścia do futbolówki.

21:54

51 min. Fauluje Winks.

21:53

50 min. Błąd Varane'e. Francuz popędził jednak za Kane'm i wybił mu piłkę spod nóg na rzut rożny.

21:52

49 min. Zamieszanie w polu karnym Tottenhamu zakończone niecelnym strzałem Ronaldo.

21:51

48 min. Vertonghen ryzykownym wślizgiem skutecznie zatrzymał w kontrze Hakimiego.

21:50

47 min. Spokojny początek drugiej części. Walka trwa na razie w środku pola.

21:48

Wracamy. Obie drużyny bez zmian rozpoczynają druga połowę.

21:38
21:33

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Real - Tottenham 1:1 po golach Varane'a (samobój) i Ronaldo (karny). Wracamy za ok. kwadrans.

21:31

44 min. Za faul w polu karnym (po którym była jedenastka) żółtą kartkę ujrzał Aurier.

21:29

43 min. GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Ronaldo! 1:1 dla Bernabeu.

21:28

42 min. Ładna akcja Realu zakończona faulem na Kroosie. Karny!

21:27

41 min. Kane znów był bliski oddania strzału. Tym razem dobrze został powstrzymany przez Casemiro.

21:25

39 min. Ramos zgrywał do Benzemy, ale Francuz nie doskoczył do tej piłki.

21:25

37 min. Kolejna zmarnowana szansa Benzemy.

21:21

35 min. Marcelo trafił w boczną siatkę, ale był jeszcze korner. Nic z niego nie wynikło.

21:19

32 min. Żółta kartka dla Ronaldo za odepchnięcie i niesportowe zachowanie względem Vertonghena.

21:18

31 min. Szybka odpowiedź "Królewskich". Na razie to tylko ostrzeżenie - strzelał Isco, ale dobrze interweniował Lloris.

21:18

31 min. Tottenham chce pójść za ciosem i podwyższyć na 2:0 zanim Real się otrząśnie.

21:17

28 min. To jednak gol samobójczy Varane'a. Anglicy ładnie pograli w środku pola, dośrodkowanie Auriera dotarło w pole bramkowe, gdzie niefortunnie przeciął je Francuz.

21:14

28 min. GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Harry Kane!

21:12

25 min. Winks długo zastanawiał się nad oddaniem strzału. W końcu się zdecydował, ale pod presją nie udało mu się trafić w bramkę.

21:11

25 min. Dwa kornery Realu, ale z żadnego nie było strzału.

21:10

23 min. Sanchez faulował Kroosa. Ostatnie ostrzeżenie dla obrońcy Tottenhamu.

21:09

22 min. Coraz lepsze tempo tego spotkania. Po chwili nawałnicy Anglików znowu Real przejmuje inicjatywę.

21:07

20 min. Llorente padł w polu karnym przewrócony przez Casemiro, ale Szymon Marciniak nie dopatrzył się faulu. Powtórki nie są jednak tak jednoznaczne.

21:06

20 min. Kolejny strzał, tym razem bardzo niecelny Alderweirelda.

21:06

19 min. Fantastyczna okazja Spurs! Kane strzelał głową z ok. 7 m, ale trafił wprost w Navasa.

21:04

17 min. Ronaldo wypracował sobie okazję strzelecką, ale nieznacznie się pomylił.

21:03

17 min. Dużo dośrodkowań graczy gospodarzy, a taka gra rosłym stoperom Tottenhamu odpowiada.

21:02

15 min. Za głębokie dośrodkowanie Sissoko, piłka w rękach Navasa.

21:01

14 min. Anglicy na razie bezradni w ofensywie. Skupili się na defensywie, a i tak mają sporo szczęścia, że jeszcze nie przegrywają.

20:58

12 min. Ronaldo oszukał Vertonhena, ale potem się... przewrócił. Real cały czas naciska.

20:55

9 min. Sporo chaotycznej gry w środku pola w tym fragmencie spotkania.

20:53

6 min. Bardzo dobra próba dogrania Isco do Ronaldo, ale wszystko jeszcze lepiej przeczytał Lloris i zażegnał niebezpieczeństwa.

20:51

4 min. Zdrzemnęli się obrońcy Tottenhamu. Hakimi dograł do Benzemy, a ten trafił w słupek! Dobitka Ronaldo była już niecelna.

20:50

3 min. W dobrej sytuacji znalazł się Llorente. Hiszpan oszukał najpierw Varane'a, ale Francuz nie odpuścił i zablokował rywala.

20:49

3 min. Dokładne podanie do CR7, jednak ten był na spalonym.

20:48

1 min. Pierwsza próba kontry Realu, ale piłka nie doszła do Ronaldo.

20:47

Grają! Zaczęli gospodarze.

20:46

Jeszcze minuta ciszy poświęcona ofiarom tragicznych pożarów, które nawiedziły Hiszpanię i Portugalię.

20:43

Obie drużyny są już na boisku. Hymn, losowanie stron i zaczynamy!

20:39

Ten mecz ma również kilka smaczków. Przede wszystkim, media spekulują, że "Królewscy" chcieliby "wypchnąć" z drużyny Karima Benzemę, a w jego miejsce sprowadzić snajpera "Kogutów" Harry'ego Kane'a, który byłby pierwszym angielskim napastnikiem w Realu od czasów Michaela Owena. Przeciwko swoim byłym kolegom zagra z kolei Luka Modrić (podobnie byłoby z Garethem Bale'm, ale ten jest kontuzjowany). Szkoleniowiec Tottenhamu, Mauricio Pochettino, to były gracz i trener Espanyolu Barcelona.

20:20

Sytuacja obu drużyn w tabeli jest bardzo ciekawa - dwa mecze, sześć punktów... taki sam bilans bramkowy (6-1) i ex aequo 1. miejsce. Zwycięzca obejmie więc samodzielne prowadzenie i zrobi duży krok w kierunku awansu do fazy pucharowej, jeśli padnie remis, status quo zostanie zachowane, a problemy będą mieć Borussia Dortmund i/lub APOEL Nikozja, które aktualnie są bez punktu.

20:07

W tym spotkaniu będziemy mieli także polski akcent - sędzią głównym będzie Szymon Marciniak.

19:39

Przyjezdni wychodzą dwójką napastników Llorente - Kane, a to oznacza, że na Santiago Bernabeu przyjechali po pełną pulę.

19:37

Witamy i zapraszamy na mecz Real - Tottenham w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Początek spotkania za nieco ponad godzinę, ale znamy już składy obu drużyn. Gospodarze zagrają m.in. bez Bale'a, za to z Isco.