Juventus - Real: "Królewscy" rozbili "Starą Damę" i obronili tytuł LM

03.06.2017 07:00

Real Madryt pokonał Juventus i został pierwszą drużyną, która obroniła Ligę Mistrzów. Zobaczcie, jak relacjonowaliśmy to spotkanie.

Real - Juve

22:41

Dziękujemy za ten sezon i zapraszamy na kolejne relacje z Ligi Mistrzów w nowym już sezonie. Oby ponownie z polską drużyną.

22:40

KONIEC! REAL MADRYT POKONAŁ JUVENTUS 4:1 i WYGRAŁ LIGĘ MISTRZÓW DRUGI RAZ Z RZĘDU!

22:36

90 min. GOOOOOOOOOOOLLLL! Marco Asensio dobija Juventus!

22:34

89 min. Ostatnia zmiana w tym meczu - za Kroosa wchodzi były napastnik Juventusu, Alvaro Morata.

22:32

86 min. Juventus ambitnie do końca walczy o gola, ale wszystkie próby są dość chaotyczne. Brakuje precyzji.

22:30

84 min. Czerwona kartka dla Cuadrado, który nadepnął Ramosa w rewanżu za jego agresywne wejście. Puszczają nerwy graczom Juventusu.

22:27

82 min. Blisko było gola kontaktowego dla Juve. Sandro uderzył głową, ale pomylił się o pół metra.

Zmiana w Realuu - Marco Asensio za Isco.

22:26

80 min. Bale miał swoją okazję, ale Buffon nie dał się pokonać czwarty raz.

22:24

79 min. Po trzecim golu dla Realu temperatura tego spotkania zdecydowanie spadła.

22:23

78 min. Jest też ostatnia zmiana w Juve - Lemina za Dybalę.

22:22

77 min. Benzema opuszcza boisko, a pojawia się na nim Gareth Bale. Dla gospodarzy finału to wielka chwila.

22:21

76 min. Rzut wolny w pobliżu pola karnego Juve.

22:20

75 min. Fatalne dośrodkowanie Cuadrado. Real czuje się teraz bardzo pewnie.

22:17

72 min. znowu kartka - napomniany Cuadrado.

22:16

70 min. Kolejna kartka - ukarany Alex Sandro. Na boisku pojawia się Marchisio w miejsce Pjanicia.

22:14

69 min. Juventus już jakby bez wiary. Wciąż Real jest przy piłce.

22:12

66 min. Allegri już nie ma czego bronić. Cuadrado wchodzi w miejsce Barzagliego.

22:11

66 min. To oznacza, że Ronaldo ponownie zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów.

Tymczasem kartka dla Pjanicia.

22:10

65 min. Po bramce Casemiro Real się nie cofnął i zdołał podwyższyć na 3:1. Juventus ma teraz wielki problem.

22:09

64 min. GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Ronaldo! To już chyba koniec marzeń Juve!

22:06

61 min. GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Real prowadzi 2:1 po trafieniu z dystansu Casemiro. Znów rykoszet pomógł "Królewskim"

22:04

59 min. Kolejna próba Realu z dystansu - Isco nie trafił jednak w bramkę. W drugiej połowie na razie "Królewscy" nadają ton grze.

22:04

58 min. Varane w roli prawoskrzydłowego. Zagrożenia z tego nie było. Za chwilę Marcelo sprytnie próbował zagrać do Ronaldo, ale ten minimalnie się spóźnił.

22:01

56 min. Nieco szaleńcza próba strzału Marcelo z nieprzygotowanej piłki i z narożnika pola karnego. To się nie mogło udać.

22:00

54 min. Mocny strzał z 20 m Modricia, ale Buffon spokojnie wyłapał to uderzenie.

21:59

54 min. Dużo fauli na początku tej części. Składnych akcji jest jak na lekarstwo. Widać ogromną stawkę tego meczu.

21:58

53 min. Żółta kartka dla Kroosa za nadepnięcie Khediry.

21:57

52 min. Brazylijczyk wraca do gry.

21:57

51 min. Leży Alves. Piłkarze "Starej Damy" wybili futbolówkę poza linię autową.

21:56

51 min. Wszystko już w porządku z Włochem. To jednak uderzenie piłką wywołało te kłopoty.

21:54

49 min. Bonucci zderzył się z innymi zawodnikami i siedzi teraz na murawie. Pokazuje, że kręci mu się w głowie.

21:53

48 min. W ostatniej chwili Barzagli uprzedził Isco. Wcześniej popełnił jednak błąd źle obliczając tor lotu piłki.

21:52

46 min. Ronaldo wrzucił piłkę w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

21:50

46 min. Grają! Rozpoczął Real.

21:50

Wracamy na drugie 45 minut. Na razie zanosi się na dogrywkę, ale coś nam się wydaje, że to jeszcze nie koniec strzelania w tym meczu.

21:48

A żeby nam się jeszcze lepiej oglądało, zobaczcie, co zrobił Mandżukić. Zresztą, cała akcja "z powietrza" też robi wrażenie.

21:41

Macie podobnie? Bo my tak.

21:37

Wracamy za ok. kwadrans. Po 45 minutach jest 1:1 po golach Cristiano Ronaldo i Mario Mandżukicia.

21:35

45+2 min. Koniec pierwszej połowy. To jest mecz godny finału Ligi Mistrzów!

21:33

45 min. Sędzia doliczył 120 sekund.

21:33

45 min. Strzał z dystansu Casemiro. Niecelny.

21:32

44 min. Spokojna końcówka tej pierwszej połowy. Trwa już wyczekiwanie na przerwę.

21:29

42 min. Żółta kartka dla Carvajala. Powalony na murawę Mandżukić.

21:28

41 min. Kolejna próba z dystansu Pjanicia i kolejny blok.

21:27

40 min. Od utraty gola Real coraz rzadziej bywa na połowie rywala.

21:26

39 min, Mandżukić opatrywany na murawie, ale pokazuje, że wszystko jest ok. Zmiana nie będzie konieczna.

21:25

37 min. Rzut rożny dla Juve, którego nie powinno być... Zagrożenia jednak nie było, bo Chiellini sfaulował Ramosa.

21:24

36 min. Niezłe dośrodkowanie Pjanicia, jednak Chiellini był dobrze pilnowany.

21:23

35 min. Kolejny faul. Brzydki fragment tego spotkania.

21:22

35 min. Dybala w mur. Gracze Juventusu reklamowali zagranie ręka, ale sędzia Brych pozostał niewzruszony. A ręka Ronaldo była...

21:21

34 min. Będzie okazja dla Juve. Rzut wolny z ok. 25-30 m.

21:20

33 min. Dobra centra Isco, ale Ronaldo strzelił... wzdłuż linii końcowej.

21:20

32 min. Sporo fauli w tym fragmencie gry - teraz Chiellini przekroczył przepisy.

21:19

31 min. Ramos się doigrał - trzeci faul i teraz już zobaczył żółtą kartkę.

21:18

31 min. Ronaldo strzelał z przewrotki, ale został zablokowany.

21:17

30 min. Ramos sfaulował Dybalę, ale daleko od własnego pola karnego.

21:16

28 min. No to zaczynamy od nowa ten finał.

21:14

27 min. GOOOOOOOOOOLLLLLLL dla Juve! Remis po przepięknym trafieniu Mandżukicia!

21:14

26 min. Real gra teraz tak, jak lubi najbardziej - z kontry. W ostatniej pogubił się Isco.

21:13

25 min. Uważnie grają obrońcy tytułu w obronie. Piłkarze Juventusu nie mają miejsca i pomysłu, by zagrozić bramce Navasa.

21:10

23 min. Juventus próbuje odpowiedzieć i nacisnął "Królewskich". Pjanić ograł kilku rywali, ale został zablokowany.

21:08

20 min. GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Real prowadzi po golu - oczywiście - Cristiano Ronaldo!

21:07

19 min. Utarczka słowna Mandżukicia z Ramosem. Hiszpan miał pretensje, że Chorwat próbował zrobić krzywdę przeciwnikowi robią niekontrolowany wślizg.

21:06

18 min. Casemiro sfaulował zdaniem arbitra Pjanicia. Potem Brazylijczyk miał jeszcze pretensje do rywala, że ten symulował.

21:05

17 min. Uspokojenie gry. "Królewscy" wymieniają mnóstwo podań, ale nie zdobywają terenu

21:02

15 min. Teraz to Juventus się cofnął, a Real przycisnął. Zagrożenia dla bramki Buffona jednak nie ma.

21:00

13 min. Składna akcja Realu, ale Benzema zagrał piłkę ręką w polu karnym. Wolny dla Juve.

20:59

12 min. Dybala ukarany żółtą kartką z faul taktyczny na Kroosie.

20:57

10 min. Pierwsze odważniejsze wejście madrytczyków, ale Juventus dobrze wyszedł spod pressingu.

20:56

8 min. "Królewscy" wyglądają trochę tak, jak w wielu meczach... Juventus, który dawał się wyszumieć rywalom, a potem z wyrachowaniem "dobijał".

20:54

7 min. Małe oblężenie bramki Navasa. Świetną okazję miał Pjanić, dobrze uderzył, ale znów czujny był Navas.

20:53

6 min. Real jeszcze bez żadnej ofensywnej akcji.

20:52

4 min. Kolejne uderzenie Higuaina, Navas miał drobne problemy, ale na raty złapał piłkę.

20:51

3 min. Celny, ale bardzo lekki strzał Higuaina. Juventus stara się zdominować "Królewskich".

20:51

3 min. Obie drużyny na razie z dużym respektem do rywala.

20:49

1 min. Już pierwszy faul, Khedira podciął Modricia.

20:48

1 min. Od środka zaczął Juventus.

20:48

No to zaczynamy wielkie święto futbolu! Grają!

20:44

Tak wyglądała krótka ceremonia otwarcia finału. Zawodnicy już na boisku.

20:44

Juventus ma już w tym sezonie dublet - wygrał zarówno Serie A, jak i Puchar Włoch. Real triumfował w Primera Division po raz pierwszy od pięciu lat, ale w Pucharze Króla musiał uznać wyższość Barcelony.

20:42

Gra toczy się o ten puchar. Za chwilę pierwszy gwizdek finału w Cardiff!

20:40

To ostatnia szansa, byście zapoznali się przed meczem z naszą ZAPOWIEDZIĄ. Co, a raczej kto, łączy finały Real - Juventus z 1998 i 2017 roku? Oczywiście Zinedine Zidane, który wówczas był zawodnikiem "Starej Damy".

20:32

Dla Realu to szansa na dwunasty sukces, Juve może wygrać dopiero po raz trzeci.

20:26

Waszą uwagę kierujemy przede wszystkim na korespondencyjną rywalizację Marcelo i Alexa Sandro, którzy przez wielu ekspertów uważani są za najlepszych lewych obrońców na świecie.

20:25

Osobisty cel ma także Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma szansę na drugą z rzędu koronę króla strzelców tych rozgrywek, ale aby (samodzielnie) ją zdobyć, musiałby dwukrotnie pokonać Gianluigiego Buffona. Obecnie ma 10 goli i traci jednego do Lionela Messiego.

20:22

To będzie wyjątkowe spotkanie dla kilku graczy "Starej Damy". Gonzalo Higuain i Sami Khedira przed laty bronili barw "Królewskich", natomiast Dani Alves jest byłym zawodnikiem odwiecznego rywala Realu, Barcelony. Brazylijczyk wystąpi w Lidze Mistrzów po raz 100. Na celowniku będzie też Paulo Dybala, którego chciałby mieć w swoich szeregach Zinedine Zidane.

19:53

Juventus zagra w galowym składzie. Nie w tym zestawieniu żadnych niespodzianek.

19:48

Spotkanie rozpocznie się za godzinę, a to czas, w którym trenerzy odkryli już karty i podali składy. Real zagra z Isco, a Gareth Bale zasiądzie na ławce.

19:47

Witamy i zapraszamy na relację z finału Ligi Mistrzów, w którym broniący tytułu Real Madryt zagra z Juventusem.