Lewandowski i Bayern nie wygrają LM. Real Madryt w półfinale!

18.04.2017 23:00

Real Madryt pokonał po dogrywce Bayern Monachium 4:2 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W regulaminowym czasie gry było 2:1 dla Bawarczyków, a jednego z goli zdobył Robert Lewandowski. Hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo.

Bayern - Real

Polak wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Potem trafiali także Ronaldo oraz Sergio Ramos, który tym razem pokonał swojego bramkarza. Przed ostatnim gwizdkiem czerwoną kartkę ujrzał Arturo Vidal, co podcięło skrzydła przyjezdnym.

W 105. minucie mecz był już w zasadzie rozstrzygnięty. Do siatki Bayernu ponownie trafił Ronaldo. Ten gol nie powinien jednak zostać uznany, gdyż Portugalczyk znajdował się na metrowym spalonym. Bawarczyków "dobili" Ronaldo, któy tym samym skompletował hat-tricka i Marco Asensio.

Zobaczcie, jak relacjonowaliśmy to spotkanie.

23:19

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

23:13

KONIEC. Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów kosztem Bayernu Monachium.

23:12

119 min. Jeszcze jeden strzał Casemiro, ale to już było na wiwat chyba.

23:10

117 min. Jeszcze jedno dośrodkowanie Robbena z rzutu wolnego. Strzelał Hummels, ale niecelnie.

23:09

116 min. W tym momencie nie należy spodziewać się cudu - w półfinale zagra Real Madryt.

23:07

114 min. Jeszcze jedna roszada w Realu. Kroos schodzi, a wchodzi Kovacić.

23:05

112 min. Asensio pogrąża Bayern. Dla Bawarczyków ten mecz już się skończył.

23:04

111 min. W tej sytuacji CR7 tez mógł być na minimalnym spalonym. Gol jednak uznany.

23:02

109 min. Ale akcja Marcelo! Brazylijczyk przedarł się środkiem, odegrał do Ronaldo, a ten skompletował hat-tricka.

23:00

108 min. Te największe emocje mamy już chyba za sobą.

22:59

107 min. Bayern już bez wiary, piłkarze nie podchodzą tak agresywnie do "Królewskich" i spokojnie dają im rozgrywać.

22:57

Koniec pierwszych 15 minut. Bayern musi teraz zdobyć dwa gole, a gra w osłabieniu.

22:56

105 min. Ten gol nie powinien zostać uznany. W momencie podania od Ramosa Ronaldo był na metrowym spalonym.

22:55

105 min. GOOOOOOOOOOOOOOL! Znowu Ronaldo! Karnych nie będzie

22:54

103 min. Hummelas agresywnie atakował piłkę, ale wpadł w Navasa.

22:52

102 min. Ronaldo na spalonym. Mimo gry w przewadze "Królewskim" brakuje pomysłu na rozwiązywanie akcji. Posyłają dużo wrzutek, z którymi dobrze radzą sobie obrońcy rywala.

22:51

101 min. Kartka dla Robbena za próbę wymuszenia wolnego i dyskusje z arbitrem.

22:50

100 min. Kolejna próba Ronaldo. Tym razem piłka ląduje w trybunach.

22:49

99 min. Sytuacyjny strzał Asensio. Neuer broni koniuszkami palców.

22:48

98 min. Casemiro padł w polu karnym Bayernu. Sędzia uznał jednak, że Brazylijczyk próbował wymusić jedenastkę.

22:47

97 min. Zaskakujące uderzenie z dystansu Ronaldo dobrze obronione przez Neuera. Poprawka Marcelo już niecelna.

22:46

96 min. Efektowna, ale nieskuteczna akcja Vazqueza z Carvajalem.

22:45

95 min. Faul Hummelsa w szesnastce rywala. Przewrócony Sergio Ramos.

22:43

93 min. Niedokładne dośrodkowanie Marcelo.

22:42

92 min. Pierwsze sekundy dla Bayernu. Duża ochotę do gry przejawia Arjen Robben.

22:41

91 min. Gramy dalej! Bayern w osłabieniu po czerwonej kartce dla Vidala i bez zmienionego Lewandowskiego.

22:35

90.+4 min. Piłka meczowa tradycyjnie powędrowała do Ramosa. Ten jednak nie trafił. Za chwilę wracamy na dogrywkę!

22:34

90.+3 min. Ostatnia akcja (korner) Realu. Będzie dogrywka?

22:32

90.+1 min. Mocny, ale niecelny strzał Modricia z dystansu.

22:31

90 min. Sędzia doliczył 4 minuty.

22:30

88 min. Kimmich wchodzi w miejsce Lewandowskiego.

22:28

87 min. W końcówce można spodziewać się szturmu Realu i obrony Częstochowy Bawarczyków.

22:27

85 min. Vidal czysto wybił piłkę spod nóg Asensio. Sędzia był jednak nieugięty. Bayern musi przetrwać 5 minut, a potem najprawdopodobniej jeszcze dodatkowe 30.

22:26

84 min. Czerwona kartka dla Vidala! Chilijczyk kopnął Asensio i osłabił swój zespół.

22:25

83 min. Ale okazja! Marcelo zagrał do Vazqueza, ale ten nie trafił w światło bramki.

22:23

82 min. Bawarczycy chcą szybciej wyjechać z Santiago Bernabeu. Ani myślą o dodatkowych 30 minutach.

22:22

81 min. Przy takim wyniku będzie dogrywka.

22:21

80 min. Casemiro igra z ogniem. Ma już kartkę, a teraz ostro sfaulował Robbena.

22:21

79 min. Ten gol został zapisany na konto Ramosa.
Chwilę później Neuer obronił uderzenie Marcelo.

22:19

78 min. GOOOOOOOOOOOOOO! Nacho pakuje piłkę do własnej siatki! Kuriozalna sytuacja.

22:19

77 min. Bayern musi teraz strzelić gola, by doprowadzić do dogrywki.

22:17

76 min. GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ronaldo daje remis Realowi!

22:17

75 min. Ofensywna zmiana w Bayernie - Mueller za Xabiego Alonso.

22:16

75 min. Kartka dla Hummelsa. Niemiec sfaulował Modricia.

22:16

74 min. Lewandowski osaczony przez Ramosa i Nacho. Stracił piłkę.

22:15

73 min. Kontra Realu. Było trzech na dwóch, ale Carvajal nie oddał piłki i został powstrzymany.

22:13

71 min. Zmiany w obu drużynach - Douglas Costa schodzi w miejsce Ribery'ego, a za Isco pojawia się Lucas Vazquez.

22:12

70 min. Żółta kartka dla Alonso za faul na Isco.

22:10

69 min. Spokojniejszy fragment spotkania. Real próbuje wymienić kilka podań na połowie Bayernu.

22:08

67 min. Lewandowski na spalonym. Przynajmniej zdaniem sędziego, ale Marcelo mógł być na linii z Polakiem.

22:08

66 min. Bayern potrzebuje jeszcze jednego gola, by awansować. W przypadku wyniku 2:1 będziemy mieli dogrywkę.

22:06

64 min. Pierwsza zmiana w tym meczu - schodzi Benzema, wchodzi Asensio.

22:04

63 min. Thiago próbował szczęścia, jednak przestrzelił.

22:04

62 min. Dużo wrzutek idzie teraz w pole karne Realu. Strzelał Alaba, ale został zablokowany.

22:03

61 min. Faul Lewandowskiego na Nacho. Polak wskoczył rywalowi na plecy.

22:02

61 min. Desperacka próba Ribery'ego z dystansu przyniosła rzut rożny Bayernowi. Wyjaśnia Ronaldo.

21:59

57 min. Real teraz bardzo czujnie, stara się opanować sytuację i nie dopuścić do utraty kolejnego gola. Tymczasem strzelał Ribery, ale Navas czujnie się zachował.

21:57

55 min. Szybka akcja Marcelo, ale żaden z jego kolegów nie spotkał się z centrą.

21:56

54 min. Vidal zmarnował doskonałą okazję. Bayern nabrał wiatru w żagle i próbuje pójść za ciosem.

21:54

53 min. GOOOOOOOOL. LEWANDOWSKI z karnego!

21:53

51 min. Karny dla Bayernu! Faulowany Robben przez Casemiro. Holender dołożył trochę od siebie, ale sędzia się wybroni ze swojej decyzji.

21:53

51 min. Marcelo znowu ratuje Real! Robben przelobował Navasa, ale Brazylijczyk czujnie zachował się na linii i wybił futbolówkę.

21:52

50 min. Teraz to Real rozpoczął tę połowę tak jak Bayern pierwszą. "Królewscy" mają dużo stałych fragmentów gry, ale nic z nich nie wynika. Bliski powodzenia był Isco, jednak piłka po jego strzale o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek bramki Neuera.

21:50

48 min. Mocne starcie Vidala z Casemiro. Chilijczyk z dużym impetem wpadł z Brazylijczyka. Kibice chcą wymusić drugą żółtą kartkę dla pomocnika Bayernu, ale sędzia jest pobłażliwy.

21:48

46 min. Bardzo słabo wygląda Xabi Alonso. Prosta strata Hiszpana.

21:47

46 min. Obie drużyny rozpoczną drugą połowę bez zmian.

21:45

Wracamy na boisko.

21:33

Real jest 45 minut od półfinału. Bayern ma tyle samo czasu, aby zdobyć dwa gole (i nie stracić żadnej) i pozostać w rozgrywkach. Wracamy za 15 minut.

21:32

KONIEC pierwszej połowy. Świetne tempo, ale brakuje goli. Lewandowski na razie częściej widoczny poza polem karnym, niż w nim.

21:32

45 min. Mocne, celne uderzenie Kroosa. Broni Neuer.

21:30

43 min. Lewandowski dostał świetne podanie od Thiago, zabrał się w pole karne i zdołał uderzyć. Piłka nie przeszła jednak przez nogi Modricia.

21:29

43 min. Kolejna kontra i kolejne niecelne uderzenie Ronaldo.

21:28

41 min. Casemiro został ukarany żółtą kartką za faul na Vidalu.

21:27

41 min. Fatalne uderzenie Alaby.

21:26

39 min. Rzut wolny dla Bayernu na ok. 30-32. metrze.

21:25

38 min. Doskonała okazja Kroosa. Niemiec został jednak ofiarnie zablokowany przez Hummelsa.

21:24

37 min. Akcje przenoszą się z jednego pola karnego pod drugie. Bayern miał korner, jednak Vidal fualował w wyskoku.

21:23

36 min. "Królewscy" wychodzili dwóch na jednego, ale Ronaldo połakomił się na gola i strzelił wprost w Neuera.

21:22

35 min. Alaba bardzo dobrze pokazuje się w ofensywie, ale brakuje mu precyzji w ostatnim dograniu.

21:21

34 min. Obrona Bayernu nie jest dziś monolitem. Kolejna głupia strata i niecelny strzał Modricia.

21:20

34 min. Zderzenie Ronaldo z Boatengiem. Portugalczyk powoli wstaje w murawy.

21:19

33 min. Za mocne podanie Robbena do Lewandowskiego. Navas czujnie wyszedł z bramki i przechwycił futbolówkę.

21:18

31 min. Hummels na razie prezentuje się bardzo niepewnie. Widać, że przez kilkanaście dni nie grał w piłkę.

21:17

31 min. Złe dośrodkowanie Xabiego Alonso i jeszcze przewinienie w ofensywie Hummelsa.

21:16

30 min. Ribery faulowany przez Casemiro. Za daleko, by strzelać, ale można dobrze dograć do partnerów w pole karne.

21:14

28 min. Ale okazja Realu! Boateng wybija piłkę z linii po strzale Ramosa.

21:12

26 min. Świetny strzał Carvajala. Neuer obronił to uderzenie z najwyższym trudem, a sędziowie... wskazali od bramki. Błąd arbitra.

21:11

25 min. Kontra Bayernu. Alaba zagrał jednak do nikogo.

21:11

24 min. Za wysoka centra Carvajala do Ronaldo. Lepszy fragment gry gospodarzy.

21:10

23 min. Benzema doszedł do dośrodkowania Marcelo, ale nie zdołał czysto trafić w piłkę i Neuer nie musiał interweniować.

21:09

22 min. Tylko dwóch graczy zaangażowanych w kontry Realu. To nie mogło się udać.

21:07

20 min. "Królewscy" coraz głębiej w defensywie. Bardzo aktywna jest lewa strona Bayernu - Ribery i Alaba.

21:04

18 min. Real ponownie zamknięty przed polem karnym. Gospodarze czekają na kontry, to Niemcy muszą atakować.

21:02

16 min. Navas uprzedził Robbena wychodzącego sam na sam.

21:01

15 min. Chwila przewagi Realu. Rzut rożny nie przyniósł powodzenia.

20:58

13 min. Kolejny korner. Tym razem inne rozegranie zakończone niecelnym strzałem z dystansu Vidala.

20:57

11 min. Pierwszy pojedynek "Lewego" z Ramosem. Polak wywalczył rzut rożny, ale nic z niego nie wyniknęło.

20:56

11 min. W odpowiedzi zablokowane uderzenie Isco.

20:55

9 min. Ładna akcja Ribery'ego z Alabą, w doskonałej okazji znalazł się Thiago, jednak został zablokowany przez Marcelo. Dobitka Robbena była już niecelna.

20:54

8 min. Lewandowski i Vidal przeszkadzali sobie w polu karnym rywali. Obaj skoczyli do główki, ale żaden z nich nie skierował piłki w światło bramki.

20:52

7 min. Ronaldo w mur.

20:51

5 min. Isco faulowany na 20. metrze. Żółta kartka dla Vidala, a to oznacza, że Chilijczyk nie zagra w ewentualnym półfinale.

20:50

4 min. Robben centrował z rzutu rożnego, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

20:48

3 min. Strata Xabiego Alonso w środku pola. Ronaldo zmarnował jednak tę okazję.

20:47

2 min. Pierwszy kontakt z piłką Lewandowskiego. Polak próbował zgrać głową do Robbena, ale Holender nie ruszył do futbolówki.

20:46

1 min. Bayern od początku stara się zaatakować.

20:45

Grają!

20:45

Spotkanie poprowadzi Węgier Viktor Kassai.

20:41

Piłkarze wychodzą już na murawę. Santiago Bernabeu wypełnione do ostatniego miejsca.

20:37

To spotkanie zapowiadane jest jako starcie Lewandowskiego z Ronaldo. W tym sezonie Ligi Mistrzów to Polak jest skuteczniejszy - ma 7 goli przy 4 Portugalczyka. To jednak CR7 zdobył obie bramki dla Realu w pierwszym meczu tych drużyn.

20:27

My skupiamy się na starciu Real - Bayern, ale równolegle o kolejne marzenia walczyć będzie Leicester City. Mistrzowie Anglii podejmą na własnym stadionie Atletico Madryt i muszą odrobić jednobramkową stratę. Na Vicente Calderon Hiszpanie wygrali 1:0.