Premier League: Dwie twarze i wielka pogoń Arsenalu

03.01.2017 22:55

Do 70. minuty Arsenal przegrywał z Bournemouth 0:3, a ostatecznie zdołał zdobyć jeden punkt. Gola na wagę remisu strzelił w doliczonym czasie gry Olivier Giroud.

Bournemouth - Arsenal

Dla polskiego golkipera był to 99. występ w Premier League, a 50. w barwach "Wisienek".

Josep Guardiola Dowiedz się więcej Josep Guardiola spełniony? Myśli o emeryturze

Arsene Wenger krytykował kalendarz rozgrywek, który nakazywał "Kanonierom" rozegrać dwa mecze w ciągu 48 godzin. W niedzielę w derbach Londynu jego piłkarze dali lekcję Crystal Palace (0:2), dziś byli bliscy klęski.

W pierwszej połowie gospodarze wyprowadzili dwa ciosy. W 17. minucie idealne podanie Stanislasa wykończył Daniels, a chwilę później z rzutu karnego podwyższył Wilson. Arbiter podyktował jedenastkę za odepchnięcie Frasera przez Xhakę.

W 58. minucie sędzia podobną sytuację rozstrzygnął na korzyść gracza "Wisienek". Tym razem to Fraser odepchnął ręką Bellerina, wpadł w szesnastkę i pewnie pokonała Petra Cecha.

Od tego momentu rozpoczęły się... kłopoty gospodarzy. W 70. minucie Artura Boruca pokonał Alexis Sanchez, a 300 sekund później kontaktowego gola zdobył Lucas Perez. Emocje jeszcze wzrosły, gdy w 81. minucie Michael Oliver wyrzucił z boiska kapitana Bournemouth, Simona Francisa. Faul na Ramseyu był ostry, ale czerwona kartka w tej sytuacji się nie należała.

Przyjezdni wykorzystali grę w przewadze. W doliczonym czasie gola na wagę remisu zdobył niezawodny w okresie świąteczno-noworocznym Olivier Giroud.

Dzięki punktowi Bournemouth umocniło się na 9. pozycji. Arsenal spadł na... 4. miejsce, a w środę może je jeszcze stracić na rzecz Tottenhamu. Na zakończenie 20. kolejki "Koguty" zmierzą się w derbach z liderem, Chelsea.

W innych wtorkowych meczach Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonało Crystal Palace 2:1 i odbiło się od dna tabeli, a Stoke City ograło Watford 2:0.

AFC Bournemouth - Arsenal Londyn 3:3

Bramki: Charlie Daniels (17.), Callum Wilson (21. - karny), Ryan Fraser (58.) - Alexis Sanchez (70.), Lucas Perez (75.), Olivier Giroud (90.+2)