Polska - Szwecja: Remis z obrońcami tytułu. Teoretyczne szanse na awans

19.06.2017 22:30

Reprezentacja Polski zremisowała z broniącymi tytułu Szwedami 2:2 w drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21. To oznacza, że biało-czerwoni zachowali cień szansy na awans do półfinału.

Polska - Szwecja

Spotkanie znów idealnie rozpoczęło się dla biało-czerwonych, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Monety. Niestety na przerwę schodziliśmy przy jednobramkowym deficycie - Wrąbla pokonali Strandberg i Larsson.

Polacy grali do końca i to przyniosło powodzenie. W doliczonym czasie gry rzut karny na gola zamienił Dawid Kownacki.

Do półfinałów awansują wszyscy zwycięzcy grup i jedna drużyna z 2. miejsca z najlepszym bilansem. Polacy mają jeszcze nawet szanse na 1. miejsce, ale musieliby w czwartek ograć Anglików, a Szwedzi musieliby zremisować ze Słowacją. Przy ewentualnym dorobku czterech punktów trudno będzie awansować z 2. miejsca.

Poniżej możecie zapoznać się z dokładną relacją z tego spotkania.

22:39

Zapraszamy na kolejne relacje.

22:39

Polska - Szwecja 2:2. Teoretycznie mamy jeszcze szanse na awans z 2. miejsca, ale nawet wygrywając z Anglią z 4 punktami będzie piekielnie trudno zameldować się w półfinale. Czekamy zatem na inne rozstrzygnięcia.

22:37

90+5 min. Zablokowany strzał Kownackiego. KONIEC MECZU

22:37

90+5 min. Ostatnia akcja dla Polaków. Rzut wolny i kartka dla Wahlqvista.

22:36

90+4 min. Za mocne dośrodkowanie i jeszcze kontra Polaków.

22:36

90+4 min. Szwedzi mają jeszcze rzut rożny.

22:35

90+3 min. Uderzenie Piątka mija lewy słupek szwedzkiej bramki.

22:34

90+2 min. Niecelne uderzenie Tankovicia. Szwedzi teraz przycisnęli.

22:33

90+1 min. Sędzia doliczył 4 minuty.

22:33

90+1 min. GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Kownacki strzela z karnego! 2:2

22:32

89 min. Kartka dla Hallberga. Za chwilę ukarany też Dagerstaal. A dla Polski jest karny!

22:30

88 min. U nas też zmiana - za Dawidowicza pojawia się trzeci napastnik, Krzysztof Piątek.

22:29

87 min. Ostatnia zmiana u Szwedów - za Franssona wchodzi Mrabti.

22:28

86 min. Karta dla Linettego za próbę wymuszenia karnego. Sędzia nie daje się nabierać na takie zagrania.

22:26

84 min. Dobra ta końcówka w wykonaniu biało-czerwonych. Szkoda, że tak późno się zerwali do huraganowych ataków.

22:26

84 min. Dawidowicz wpadł głową w głowę Hallberga, Szwed ucierpiał, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

22:25

83 min. Desparacka próba Jaroszyńskiego z 35 metrów. To się nie mogło udać.

22:24

83 min. Kolejna okazja. Niezgoda bliski powodzenia.

22:24

83 min. Przycisnęli Polacy. Cajtofta sprawdzili Kownacki i Linetty, na razie góra bramkarz.

22:23

81 min. Dobra szarża Frankowskiego, ale już tego samego nie można powiedzieć o wrzutce.

22:22

80 min. Nieclne podanie Kędziory do Frankowskiego na... 5 metrów.

22:20

78 min. Strzał Niezgody. Piłka daleko minęła słupek szwedzkiej bramki.

22:19

77 min. Fatalna strata Jacha (podanie w poprzek). Engvall oddał groźne uderzenie, ale Wrąbel sobie z nim poradził.

22:17

75 min. Swobodnie rozgrywają Szwedzi piłkę nawet przed polem karnym Polaków. Na szczęście nie zdołali oddać celnego strzału.

22:17

75 min. Dobra wrzutka Lipskiego z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie dopadł do piłki.

22:16

74 min. Będzie dobra okazja. Moneta faulowany na wysokości pola karnego.

I teraz jest czas na zmianę - to była ostatnia akcja Monety. Za niego Patryk Lipski.

22:13

71 min. Patryk Lipski jest przygotowywany do wejścia na boisko. tymczasem kibice śpiewają "Mazurka Dąbrowskiego".

22:12

71 min. Żółta kartka dla Bednarka. Poturbowany Engvall.

22:12

70 min. Kownacki próbował przelobować strzałem głową Cajtofta, ale uderzył zbyt lekko.

22:11

69 min. Druga zmiana w szwedzkiej drużynie - murawę opuszcza strzelec pierwszego gola Sandberg, a w jego miejsce Engvall.

22:09

67 min. Potrafią się tez odgryźć. Piłka po strzale Hallberga wylądowała na górnej siatce.

22:08

66 min. Szwedzi grają teraz bardzo mądrze. Regulują tempo gry, wybijają z rytmu biało-czerwonych i w zasadzie nie dopuszczają do groźnych sytuacji pod swoją bramką.

22:06

65 min. Niezgoda już wpisał się do protokołu meczowego. Niestety tylko z żółtą kartką.

22:06

64 min. Frankowski padł w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

22:03

62 min. Tibbling nie wróci już na boisko. W jego miejsce Tanković.

22:02

60 min. Linetty fauluje Tibblinga. Jeszcze bez kartki.

21:59

58 min. Zmiana w polskiej drużynie - Niezgoda za Stępińskiego. Dorna nie chce jeszcze zaryzykować, a nie za bardzo jest na co czekać.

21:58

56 min. Linetty miał znakomita okazję, ale trafił w stopę bramkarza. Szkoda, bo powinno być 2:2.

21:55

54 min. Stępiński pociągnął sprintem 50 m, a potem... stracił koncepcję i beznadziejnie podał. Za chwilę piłka jednak do niego wróciła, oddał mocny strzał, z którym z najwyższym trudnem poradził sobie golkiper gości.

21:54

52 min. Nie ma płynności w grze biało-czerwonych. Trudno będzie wygrać tak się prezentując.

21:51

49 min. Polacy nie potrafią na razie wymienić kilku podań. Grają zbyt indywidualnie albo rywale dobrze czytają ich intencje.

21:49

47 min. Agresywnie Polacy od początku tej połowy. Ale piłką grają Szwedzi.

21:48

46 min. Żółta kartka dla Kownackiego za uderzenie łokciem rywala.

21:47

46 min. Obie drużyny bez zmian.

21:46

Wracamy na druga połowę. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie 45 minut o stawkę w tym turnieju dla polskiego zespołu. Do tego potrzeba jednak dwóch goli.

21:34

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Polska - Szwecja 1:2. Na ten moment mecz trzeciej serii z Anglią jest tylko o honor. Mamy 45 minut, aby wygrać i przedłużyć nadzieje na awans do półfinału. Wracamy za ok. kwadrans.

21:32

45+1 min. Stępiński wpadł w bramkarza rywali i jest rzut rożny. To było ostatnie zagranie w tej połowie.

21:31

45 min. Sędzia doliczył minutę.

21:31

45 min. Odważniejsze ostatnie sekundy w wykonaniu biało-czerwonych. Wreszcie pokazał się Frankowski, ale z jego akcji nic nie wyniknęło.

21:29

44 min. Szwedzi znów mieli rzut rożny, ale tym razem sytuację wyjaśnił Kownacki.

21:27

41 min. No i gol! Niekryty Une Larsson i Wrąbel bez szans.

21:26

41 min. Groźny jest Cibicki. Strzał z dystansu zablokowany i jest korner.

21:26

40 min. Tomasz Hajto już znalazł winnego - Paweł Dawidowicz. Były reprezentant Polski publicznie zganił defensywnego pomocnika.

21:22

36 min. Niestety remis 1:1. Wrąbel obronił strzał Cibickiego, ale wobec dobitki Strandberga był już bezradny.

21:18

33 min. Strzał Cibickiego mija prawy słupek bramki Wrąbla.

21:17

31 min. Dobre wyjście z kontrą Polaków, ale Stępiński dobrze został wyblokowany i nie dopadł co centry Monety.

21:16

29 min. I znowu żółta kartka za próbę wymuszenia karnego. Ku radości kibiców ukarany Cibicki, choć w tej sytuacji napastnik "Trzech Koron" wpadł w rywala i upadł dość naturalnie. Pochopna decyzja sędziego.

21:14

29 min. Dwa mocne strzały z dystansu Polaków, ale ani Kownacki, ani Stępiński nie trafili w światło bramki.

21:13

27 min. Nieporozumienie w polskim zespole - Bednarek zderzył się z Jachem, futbolówka trafiła do Strandberga, który od razu oddał strzał. Na szczęście wprost z Wrąbla.

21:12

26 min. Z trudnej pozycji strzelał Frankowski i trafił w boczną siatkę. Dobra odpowiedź biało-czerwonych, bo to jednak Szwedzi mają przewagę w tym fragmencie meczu.

21:10

24 min. Strandberg ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Wcześniej był spalony, którego asystent nie zauważył.

21:09

23 min. Polacy założyli pressing, ale Szwedzi ładnie z niego wyszli. Dużo problemów sprawia biało-czerwonym Tibbling - jest szybki i bardzo ruchliwy.

21:07

21 min. Szwedzi mieli rzut rożny, ale piłka jest już w rękach Wrąbla.

21:06

20 min. Fatalne dośrodkowanie Kędziory. To mogła być niezła okazja.

21:05

19 min. Słychać gwizdy i buczenie, kiedy przy piłce jest Paweł Cibicki. Tymczasem żółtą kartkę za taktyczny faul na Linettym otrzymuje Olsson.

21:03

17 min. Było groźnie pod naszą bramką. Szybsza akcja Szwedów wyjaśniona przez Bednarka w ostatniej chwili.

21:01

15 min. Polacy nie popełnili tego samego błędu co w starciu ze Słowacją. Nie cofnęli się tak głęboko, mądrze przesuwają i asekurują, na razie są też szybsi i sprytniejsi od rywali.

20:59

13 min. Dobre przejęcie Jaroszyńskiego, który popędził lewym skrzydłem. Niestety dośrodkowanie do Kownackiego było odrobinę za mocne.

20:57

12 min. W polu karnym padł Tibbling. Był lekko popychany przez Jaroszyńskiego, ale sędzia nie użył gwizdka.

20:55

9 min. Kolejne dobre zagranie Kownackiego, tym razem do Stępińskiego, ale ten przegrał pojedynek oko w oko z Cajtoftem.

20:54

A tak wygląda strzelec gola.

20:53

Co ciekawe, gola strzelił zawodnik, który w pierwszym meczu był zmiennikiem, a asystował mu gracz, który ze Słowacją nie zagrał - Dawid Kownacki.

20:51

6 min! GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Łukasz Moneta daje prowadzenie reprezentacji Polski!

20:50

5 min. Sebastian Mila wierzy w zero z tyłu. Ale z przodu też coś trzeba strzelić, remis nam nic nie daje.

20:49

4 min. Tym samym "odpłacił się" rywalom Kędziora.

20:47

2 min. Nieudane zagranie Szwedów. Wrąbel od bramki.

20:47

1 min. Już było groźnie pod bramka Szwedów. Niezłe dośrodkowanie Monety w stronę  Stępińskiego, ale czujnie zachował się golkiper gości.

20:46

1 min. Grają! Rozpoczęli przyjezdni.

20:44

Na trybunach świetna atmosfera. Oby po meczu nastroje były dobre po naszej stronie.

20:42

Jeśli Polacy zagrają tak, jak śpiewali hymn, to powinno być dobrze.

20:39

Piłkarze są już na murawie. Czekamy na hymny.

20:26

Polska musi wygrać, ale Szwedzi po remisie z Anglią i dzisiejszym triumfie "Synów Albionu" ze Słowacją też muszą grać o trzy punkty.

Trzeba w tym momencie przypomnieć, z kim przyjdzie nam się dzisiaj mierzyć - Szwecja broni w tym turnieju tytułu mistrza Europy, a eliminacje przeszła jak burza wyprzedzając m.in. Hiszpanię.

20:21

W Lublinie jest też bardzo mocna, zorganizowana grupa szwedzkich kibiców.

19:54

W pierwszym meczu grupy A Anglia pokonała Słowację 2:1 i została nowym liderem. To oznacza, że Polska musi pokonać Szwecję, aby zachować szanse na awans.

19:52

W barwach Szwecji od pierwszej minuty wystąpi Paweł Cibicki, który... jednego dnia chce grać dla Polski, innego dla "Trzech Koron".

19:39

Mecz rozpocznie się za ok. godzinę, a my poznaliśmy już skład biało-czerwonych. Trener Marcin Dorna dokonał dwóch zmian w stosunku do przegranego starcia ze Słowacją - w miejsce strzelca gola Patryka Lipskiego i kontuzjowanego Bartosza Kapustki wystąpią powracający po zawieszeniu Dawid Kownacki oraz Łukasz Moneta.

19:34

Witamy w naszej kolejnej relacji z meczu młodzieżowej reprezentacji Polski na ME