Polska - Słowacja: Zły początek ME U-21. Biało-czerwoni przegrali z sąsiadami

16.06.2017 22:30

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała na inaugurację mistrzostw Europy do lat 21 ze Słowacją 1:2. Po pierwszej kolejce biało-czerwoni zajmują ostatnia pozycję, gdyż w innym spotkaniu grupy A Anglia podzieliła się punktami ze Szwecją (0:0).

Polska - Słowacja

Wszystko rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy turnieju. Już w 1. minucie dośrodkowanie Tomasza Kędziory na gola zamienił Patryk Lipski. Niestety potem biało-czerwoni bardzo głęboko się cofnęli i w 20. minucie rywale za sprawą Martina Valjenta doprowadzili do remisu.

Po przerwie wynik na 2:1 dla przyjezdnych ustalił rezerwowy Pavol Safranko.

Porażka oznacza, że w dwóch kolejnych meczach Polacy muszą zdobyć komplet punktów. Do półfinału awansuje tylko zwycięzca grupy oraz najlepsza drużyna z 2. miejsca.

Pełną relację spotkania możecie przeczytać poniżej.

22:44

Zapraszamy na kolejne relacje z ME U-21. 19 czerwca Polska zmierzy się ze Szwecją.

22:36

90+5 min. Niestety Polska przegrywa pierwszy mecz ME U-21. Słowacja zostaje liderem grupy A.

22:35

90+4 min. Była jeszcze okazja na kontrę, ale Moneta był osamotniony. Na koniec niecelnie podał.

22:33

90+2 min. Ostatnia roszada u gości - Bero schodzi, pojawia się Benes.

22:32

90 min. Sędzia doliczył 4 minuty.

22:31

89 min. Niezgoda oddał strzał. Niecelny, ale bramkarz interweniował i mieliśmy korner. Z niego też nic nie wyniknęło.

22:30

88 min. Coraz mniej czasu na odrobienie strat. Słowacy mądrze grają daleko od własnego pola karnego.

22:26

85 min. Ostatnią zmianę wykorzystuje Dorna - Krzysztof Piątek w miejsce Stępińskiego.

22:25

83 min. Kolejne zderzenie - leżą Dawidowicz i Ninaj.

22:24

82 min. Jest też zmiana w polskim zespole - Niezgoda za Lipskiego.

22:23

82 min. Zmiana u Słowaków - Mihalik opuszcza boisko na rzecz znanego z występów w Lechii Gdańsk Haraslina.

22:23

81 min. Żółta kartka dla Safranko.

22:22

80 min. Ależ okazja! Dobry strzał Bednarka i fantastyczna interwencja Chovana.

22:20

78 min. Jest gol dla Słowacji. Na listę strzelców wpisuje się ten, który niedawno pojawił się na murawie - Pavel Safranko.

22:18

76 min. Świetna akcja Linettego zakończona jego strzałem. Niestety obok słupka.

22:17

75 min. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Oba zespoły miały swoje okazje, ale wynik wciąż jest niezmienny (1:1).

22:14

72 min. Boisko w ekipie Słowacji opuszcza kapitan Zrelak, a wchodzi Safranko. To pierwsza roszada w drużynie gości.

22:13

71 min. Żółta kartka dla Skriniara za odkopnięcie piłki. Wcześniej przewrócił Stępińskiego.

22:12

70 min. Niezła kontra biało-czerwonych, ale znowu nie zakończona strzałem. Była jednak szansa na powtórzenie, jednak Moneta przestrzelił.

22:09

68 min. Ofiarnie interweniuje Lipski, po chwili piłka wraca jednak w nasze pole karnego. Mija się z nią Wrąbel, ale udało się zażegnać niebezpieczeństwa.

22:07

66 min. Będzie groźna okazja dla Słowaków - mają rzut wolny na wysokości pola karnego.

22:04

62 min. Jest wreszcie strzał Polaków, a konkretnie Dawidowicza. Niecelny, ale była to dobra wypracowana sytuacja.

22:03

61 min. Była okazja przed Lipskim, ale został zablokowany.

22:01

60 min. Mocny, ale niecelny strzał z dystansu Rusnaka.

22:00

59 min. Jednak to koniec jego udziału w tym spotkaniu. W jego miejsce wchodzi Łukasz Moneta.

21:59

58 min. Kapustka jednak próbuje rozbiegać uraz kostki.

21:57

54 min. Jaroszyński i Chrien zwijają się na murawie. Bardziej ucierpiał Polak, ale chyba obaj będą kontynuować grę.

21:55

53 min. Kapustka za chwile opuści boisko. Pomocnik Leicester wyraźnie utyka.

21:52

50 min. Kolejna udana akcja Frankowskiego, ale koledzy nie nadążyli za nim.

21:49

47 min. Frankowski zmarnował "setkę"! Skrzydłowy Jagiellonii wyprzedził rywala, jednak jego uderzenie obronił bramkarz.

21:48

46 min. Niezła próba rozegrania Kapustki, jednak Lipski nie zdołał opanować piłki.

21:47

46 min. Zaczynamy drugą połowę. Polacy bez zmian.

21:32

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Wracamy za ok. kwadrans.

21:31

45 min. Strzał z dystansu Frankowskiego. Futbolówka otarła się o nogi rywala i mamy korner.

21:29

42 min. Odważna, żeby nie powiedzieć desperacka próba strzału z 30 m Linettego. Piłka w trybunach.

21:28

42 min. Frankowski próbował wymusić rzut wolny przy linii końcowej, ale arbiter nie użył gwizdka.

21:27

41 min. Ryzykowana, na granicy pola karnego, ale dobra interwencja Jacha.

21:26

40 min. Podobna akcja Kędziory do tej z 1. minuty. Tym razem jednak Stępiński źle przyjmował i nie udało się oddać strzału.

21:24

38 min. Bardzo nieudane podanie Dawidowicza. Z taką grą trudno będzie o utrzymanie tego remisu.

21:23

37 min. Kolejna próba z dystansu Mihalika. Tym razem obok słupka.

21:22

36 min. Tym razem Jach zapobiegł groźnej sytuacji. Polacy grają zbyt głęboko.

21:22

36 min. Polacy grają bardzo schematycznie: piłka do Jacha, przerzut, często niecelny i koniec akcji.

21:21

35 min. Ładna akcja Słowaków zakończona strzałem Mazana. Wcześniej dobrze interweniował Bednarek.

21:18

32 min. Jachowi brakuje gry. Widać, że jest niepewny i wszystko próbuje zagrywać lewą nogą. Na szczęście szybko naprawił swój błąd i udanym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwa.

21:16

30 min. Fatalna strata Lipskiego, ale Słowacy nie skorzystali z prezentu.

21:15

29 min. Kapustka wywalczył rzut rożny, ale potem Lipski dośrodkował za mocno.

21:13

27 min. Polacy starają się grać z kontry, ale Stępiński jest osamotniony z przodu. Koledzy zbyt wolno wychodzą do ataków.

21:11

25 min. Zła interwencja Wrąbla po strzale z dystansu Mihalika. Bramkarz "wypluł" piłkę przed siebie, dopadł do niej rywal, ale Wrąbel w porę się zrehabilitował.

21:09

23 min. Nie układa się gra biało-czerwonym. Od strzelenia gola przez Lipskiego cały czas to rywale są w uderzeniu.

21:08

22 min. Kędziora poturbował Bero, ale wolnego nie ma.

21:06

20 min. I kończy się to golem. Wrąbel nie poradził sobie ze strzałem Valjenta. Mamy remis 1:1.

21:05

19 min. Kolejny nieudany atak Słowaków. Znów to oni częściej są w posiadaniu piłki.

21:03

17 min. Zgranie Stępińskiego. Prosto w ręce golkipera rywali.

21:02

16 min. Ładna akcja Frankowskiego, Kapustki i Linettego. Będzie korner.

21:01

15 min. Za mocne dośrodkowanie Lipskiego z rzutu wolnego.

21:00

14 min. Polacy próbują uspokoić grę. Wymienili kilka podań, podeszli pod pole karne rywala, a finalnie Kędziora dał się sfaulować.

20:59

13 min. Kędziora zapobiegł groźnej akcji.

20:56

11 min. Pierwsza od 10 minut próba rozegrania przez biało-czerwonych zakończona niedokładnym podaniem.

20:54

8 min. Słowacy otrząsnęli się po utracie gola i teraz to oni starają się zepchnąć naszą drużynę do defensywy. W polskich szeregach jest sporo nerwowości i niedokładności.

20:51

5 min. Szczęśliwa interwencja Wrąbla. Bramkarz Śląska wypiąstkował piłkę, ale pod nogi rywala, który jednak z prezentu nie skorzystał.

20:49

3 min. To pierwsza bramka w turnieju. Trzeba przypomnieć, że Lipski jest aktualnie bez klubu (po rozwiązaniu umowy z Ruchem Chorzów), a zatem ten turniej może być dla niego przepustką do dobrego klubu.

20:47

1 min. GOOOOOOOOOOOL!!!! Pierwsza akcja i już prowadzimy! Dośrodkowanie Kędziory wykorzystał strzałem głową Patryk Lipski.

20:46

Grają! Rozpoczęli gospodarze.

20:42

Przed pierwszym gwizdkiem warto jeszcze wspomnieć, że selekcjonerem młodych Słowaków jest były trener Zagłębia Lubin, Pavel Hapal.

20:41

Mecz odbędzie się (a przynajmniej rozpocznie się) przy rzęsiście padającym deszczu.

20:38

Piłkarze są już na murawie. Czekamy na hymny narodowe.

20:32

Na stadionie w Lublinie trwa ceremonia otwarcia. Nie będzie długa, bo początek spotkania zaplanowano na 20:45.

20:24

W ekipie słowackiej największą gwiazdą jest Skriniar, występujący razem z Karolem Linettym w Sampdorii Genua. W pierwszym składzie jest także znany z występów w Cracovii Jaroslav Mihalik.

19:50

Zakończyło się już pierwsze spotkanie tego turnieju. W starciu grupowych rywali Polaków - broniących tytułu Szwedów oraz Anglików - padł bezbramkowy remis. W 81. minucie rzutu karnego dla "Trzech Koron" nie wykorzystał Linus Wahlqvist.

19:41

Witamy i zapraszamy na pierwszy mecz biało-czerwonych w ME U-21.

Na godzinę przed meczem trener Marcin Dorna ogłosił skład na starcie ze Słowacją. W jedenastce nie ma niespodzianek - na środku partnerem Jana Bednarka będzie Jarosław Jach, który powraca po poważnej kontuzji.