Polska o krok od MŚ w Rosji! Trzy gole Lewandowskiego z Rumunią!

10.06.2017 22:40

Polska wygrała z Rumunią 3:1 w meczu 6. kolejki el. MŚ 2018. Wszystkie bramki strzelił dla biało-czerwonych niezawodny Robert Lewandowski!

Polska - Rumunia

22:39

Na dziś to wszystko! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje!

90. min.

Kapitalne 60 minut naszej kadry, ale końcówka już pod dyktando rywali. Wynik jest jednak w pełni zasłużony. W ten sposób umacniamy się na prowadzeniu w tabeli el. MŚ 2018 i jesteśmy bardzo blisko awansu na mundial w Rosji!

90. min.

Koniec! Polska - Rumunia 3:1 po hat-triku Roberta Lewandowskiego!

90. min.

Jeszcze jeden strzał Rumunów! Nad bramką!

90. min

Jeszcze groźna piłka w nasze pole karne... Wybija Cionek!

90. min.

Trzy minuty doliczone.

90. min.

Leży na boisku Błaszczykowski. Odczuwa już trudy tego meczu.

89. min.

Rzut rożny dla rywali... Pewnie łapie piłkę w powietrzu Szczęsny.

88. min.

Teraz groźnie! Piłka w pole karne - strzał! Nad bramką Szczęsnego!

87. min.

Polacy teraz grają na własnej połowie. Nie mamy pomysłu na rozegranie piłki...

84. min.

Rumuni nie składają broni. Teraz to oni ciągle atakują. My nie możemy wyjść nawet z kontratakiem.

81. min.

Łukasz Teodorczyk pojawił się za Piotra Zielińskiego. Bardzo ofensywne ustawienie.

80. min.

Tutaj kapitalne ujęcie wyskoku Lewandowskiego:

77. min.

Strzał z dystansu i piłka odbita od Pazdana. Szczęsny bez szans.

77. min

GOOOL! Piękne trafienie Rumunów!

76. min.

Kapitalny atak Polaków. Milik ruszył z piłką, na prawo do Błaszczykowskiego, Kuba w pole karne... Podskoczyła mu piłka tuż przed tym zagraniem. Strata.

75. min.

Hymn Polski na trybunach. A do końca meczu niewiele ponad kwadrans.

72. min.

Arkadiusz Milik pojawia się w miejsce Karola Linetty'ego.

71. min.

Rzut rożny dla Rumunii.

70. min.

Kibice mają prawo być dumni z tej kadry:

69. min.

Chciał ruszyć teraz prawą stroną Błaszczykowski, ale rywal powstrzymał go faulem.

68. min.

W rozgrzewce Arkadiusz Milik. Niebawem powinniśmy zobaczyć go na boisku.

66. min.

Rumuni starają się odpowiedzieć. Teraz to oni nieco dłużej utrzymują się przy piłce.

64. min.

57 128 osób dziś na żywo ogląda mecz na Narodowym!

62. min.

TAAK!!! GOL! 3:0!!!

62. min.

Lewandowski...

60. min.

Rzut karny dla Polski! Drugi w tym meczu!

59. min.

To 10. gol Lewandowskiego w tych eliminacjach. Więcej ma tylko jeden gracz - Cristiano Ronaldo (11 bramek).

57. min.

Dośrodkowanie Zielińskiego na głowę Roberta i prowadzimy 2:0!!!

57. min.

GOOOL!!! Lewandowski!!!

55. min.

Dośrodkowanie Piszczka z prawej strony - zablokowane. Będzie rzut rożny.

53. min.

Mączyński najprawdopodobniej ze wstrząśnieniem mózgu - to raport Polsatu Sport z murawy.

51. min.

Z trybun głośne wsparcie dla biało-czerwonych.

49. min.

Pięknie pograli na lewej stronie Grosiki z Zielińskim, piłka w pole karne, dużo zamieszania, Krychowiak z dystansu - zablokowany!

48. min.

Strzał! W mur!

48. min.

Będzie teraz groźnie pod nasza bramkę. Rzut wolny z około 20 metrów dla Rumunii.

47. min.

Pierwsza akcja naszej drużyny. Błaszczykowski do "Lewego", jest zagranie rękę rywala, ale nie ma gwizdka sędziego.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

21:35

Wracamy za kilka minut! Bądźcie z nami!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Prowadzimy 1:0 po golu Lewandowskiego!

45. min.

Kapitalny kontratak Polaków! Grosicki przebiegł z piłką z własnej połowy pod pole karne rywali, dośrodkował piłkę do Błaszczykowskiego, ale ten z trudnej pozycji nie trafił w bramkę.

45. min.

Teraz Stancu z dystansu! Obok!

44. min.

Problemy zdrowotne Mączyńskiego. Krychowiak za chwilę pojawi się na boisku.

41. min.

Teraz mieliśmy dużo szczęścia. Trzech naszych graczy nie potrafiło wybić piłki z naszego pola karnego. Ta trafiła do Latovlevicia, który oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę Szczęsnego.

38. min.

Andone teraz w naszym polu karnym - strzał! Pewnie broni Szczęsny.

36. min.

Cudowna teraz piłka do Grosickiego, ten staje sam przed bramkarzem - strzał! Wprost w niego! Zepsuł to TurboGrosik.

35. min.

Bramka "Lewego" w telewizorze... Artura Szpilki!

34. min.

Kolejna świetna akcja biało-czerwonych! Tym razem na prawej flance pokazał się Piszczek, zagrał w pole karne, ale piłka nie doszła do "Lewego". W ostatniej chwili uprzedził go jeden z rywali.

32. min.

W odpowiedzi strzał gości z około 30 metrów, ale bardzo niecelny.

31. min.

Znów jesteśmy w polu karnym rywali. Piłka płasko zagrana wzdłuż bramki przez Błaszczykowskiego... Dobra interwencja bramkarza rywali!

29. min.

GOOOL!!! Polska - Rumunia 1:0!

21:14

Lewandowski podchodzi do piłki...

28. min.

Kapitalnie rozprowadził akcję Zieliński - na prawo do Błaszczykowskiego - dośrodkowanie i faulowany w polu karnym Lewandowski!

28. min.

Rzut karny dla Polski!

22. min.

Teraz ładna akcja na prawej stronie. Błaszczykowski do Piszczka, piłka w pole karne i strzał głową Jędrzejczyka! Zablokowany!

21. min.

Dośrodkowanie... Piąstkuje Tatarusanu.

20. min.

Teraz okazja dla biało-czerwonych. Rzut wolny w okolicach pola karnego Rumunów.

17. min.

Świetnie teraz Cionek powstrzymał Andone, który urywał się tam na lewej stronie. Polacy przy piłce, dominują, ale sytuacji mają niewiele.

15. min.

Posiadanie piłki: 72 - 28 proc. dla Polski.

14. min.

Kapitalna akcja Grosickiego na lewej stronie, mija dwóch rywali, wpada w pole karne - wrzutka... Niestety nie było tam żadnego z jego kolegów.

13. min.

Długo rozgrywamy teraz na połowie rywala.

11. min.

Dośrodkowanie, ale oddala grę Lewandowski.

10. min.

Andone teraz faulowany przez Pazdana. Ma pretensje do sędziego, ale chyba niesłusznie. Będzie groźnie pod naszą bramką.

7. min.

W odpowiedzi rywala idą z kontratakiem. Są już z lewej strony - dośrodkowanie, ale blokuje Piszczek! Świetna interwencja!

6. min.

Teraz rzut rożny dla Polski. Dośrodkowanie Grosickiego... Za głębokie.

5. min.

Rywale skupieni tylko na defensywie. My staramy się skruszyć ten mur, ale nie jest łatwo.

4. min.

Tutaj jeszcze zdjęcie pięknej kartoniady polskich kibiców podczas hymnu:

3. min.

Pierwsza akcja Grosickiego na lewej stronie. Wpada z piłką w pole karne, podaje do środka! Zablokowany. Piłka odbiła się jeszcze pechowo od niego i wyszła za linię końcową.

1. min.

Polacy ofensywnie do przodu. Teraz długie podanie, ale niedokładne. Piłka w rękach bramkarza rywali.

1. min.

Zaczynamy!

20:43

Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez cały stadion!

20:41

Czas na hymny! Najpierw Rumunia i... gwizdy naszych kibiców.

20:40

Wychodzą!

20:36

Na Narodowym wszystko już gotowe. Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę.

20:35

10 minut do rozpoczęcia meczu!

20:33

Wielu z czołowych naszych graczy musi uważać dziś na kartki. O jedna żółta od zawieszenie w kolejnym meczu - z Danią - są: Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

20:30

Skład reprezentacji Rumunii: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Sapunaru, Tosca, Latovlevici - Stancu, Pintilii, Marin, Chipciu - Andone

20:24

O sytuacji w naszej grupie el. MŚ 2018 przed tym meczem przeczytacie tutaj (KLIK). Zaznaczmy jednak, że Dania wygrała dziś swój mecz z Kazachstanem 3:1.

20:19

- Nie w tym rzecz, że Łukasz stracił pozycję bramkarza numer jeden. Jestem z niego zadowolony, ale Wojtek zrobił duży postęp. Ma za sobą świetny sezon i dostaje szansę. Wierzę, że rywalizacja o miejsce w bramce aż do Rosji będzie na tak wysokim poziomie - zaznaczył nasz selekcjoner, zapytany o wybór bramkarza na to spotkanie.

20:17

- Wracamy do naszego domu, naszej twierdzy. Nie ukrywamy, że gra nam się tu wspaniale, przy tym wspaniałym dopingu - powiedział przed meczem Adam Nawałka.

20:15

Wielki nieobecny tego meczu (nie chodzi o Tomasza Hajtę!):

20:13

Trybuny już prawie pełne:

Trybuny
20:12

Szczęsny - Piszczek, Pazdan, Thiago Cionek, Jędrzejczyk - Grosicki, Mączyński, Linetty, Zieliński, Błaszczykowski - Lewandowski

20:10

Jak zagrają dziś Polacy?

20:10

Przypomnijmy, że w poprzednim meczu z Rumunią wygraliśmy w Bukareszcie 3:0. Dwa gole zdobył Lewandowski, jedno trafienie dołożył Grosicki.

20:06

Polacy ruszyli do rozgrzewki!

Rozgrzewka
20:04

Pojawili się na niej też Rumuni. Kibice nie przywitali ich zbyt miło. Poszły gwizdy, poszły wyzwiska.

20:03

Rozgrzewkę rozpoczęli już bramkarze.

19:58

Chyba nigdy w historii mecz reprezentacji nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Bilety rozeszły się w kilka godzin. Niektórzy jednak się nie poddali i wciąż mają nadzieję na zakup wejściówek.