Polska - Rumunia: Terminator załatwił Rumunów [OCENY]

10.06.2017 22:57

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Rumunię 3:1 w 6. meczu eliminacji mistrzostw świata i zrobiła duży krok w kierunku mundialu w Rosji. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski, autor trzech goli, ale bardzo dobrze zagrało też kilku jego kolegów. Zobaczcie nasze oceny.

Polska - Rumunia

Przez 75 minut polscy piłkarze kontrolowali to spotkanie. Inicjatywę oddali tylko na 5 minut, kiedy Rumuni dość szczęśliwie zdobyli gola, a potem próbowali pójść za ciosem. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Kamil Grosicki i Lewandowski.

Po 6 meczach biało-czerwoni prowadzą w tabeli grupy 5 z dorobkiem 16 punktów. Druga jest Czarnogóra, a trzecia Dania - obie ekipy mają po 10 "oczek". W następnej serii gier, 1 września, Polska zmierzy się ze Skandynawami.

Oceny dla poszczególnych graczy wraz z uzasadnieniem w galerii poniżej.