Porażka na koniec 2017 roku, Meksyk pokonał w Gdańsku kadrę Nawałki

13.11.2017 22:42

Polska przegrała w Gdańsku z Meksykiem 0:1 w swoim ostatnim meczu w 2017 roku. Gola na wagę zwycięstwa strzelił na początku meczu Raul Jimenez.

Reprezentacja Polski

Obydwa zespoły wystąpiły bez swoich podstawowych zawodników. W kadrze biało-czerwonych zabrakło Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika i Kamila Grosickiego.

Nie było też kontuzjowanych Michała Pazdana i Łukasza Piszczka, a w piątkowym meczu z Urugwajem (0:0) w Warszawie karierę zakończył bramkarz Artur Boruc. W polskiej drużynie narodowej zadebiutowali Tomasz Kędziora i Rafał Kurzawa. Z kolei po raz 97. w reprezentacji Polski wystąpił Jakub Błaszczykowski.

Osłabieni byli też Meksykanie, wśród których zabrakło m.in. słynnego Javiera "Chicharito" Hernandeza, Edsona Alvareza, Giovaniego dos Santosa i Hectora Herrery.

Podobnie jak w piątkowym spotkaniu z Urugwajem, Adam Nawałka postanowił ustawić swój zespół z trójką środkowych obrońców. Bez Glika i Pazdana było jednak kilka nieporozumień.

Już w piątej minucie Raul Jimenez wykorzystał błąd polskiej defensywy i groźnie główkował. Jego strzał obronił jednak Wojciech Szczęsny. W odpowiedzi Maciej Rybus próbował zaskoczyć strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego z ostrego kąta meksykańskiego bramkarza Jose de Jesusa Coronę, ale minimalnie spudłował.

W 13. minucie Jimenez wykorzystał kolejny błąd polskiej defensywy. Po przypadkowym odbiciu piłki od jednego z obrońców gospodarzy, napastnik Benfiki Lizbona znalazł się w dogodnej sytuacji i z około sześciu metrów pokonał Szczęsnego zdobywając jedyną bramkę w tym meczu.

Osiem minut później gospodarze mieli doskonałą okazję na wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego goście nieco chaotycznie wybili piłkę, ale strzały Karola Linetty’ego i Tomasza Kędziory zostały zablokowane.

Kolejną szansę na wyrównanie zmarnował Piotr Zieliński w 33. minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Macieja Rybusa przestrzelił z około 12 metrów.

Tuż po przerwie strzałem z dystansu bramkarza gości próbował zaskoczyć Linetty, ale minimalnie spudłował. W dalszej części spotkania oba zespoły nie miały zbyt wielu okazji bramkowych, a tempo meczu było niemrawe.

Sporo ożywienia w zespole biało-czerwonych wprowadził Jakub Błaszczykowski, który pojawił się na boisku na ostatni kwadrans zmieniając Macieja Makuszewskiego. Goście z kolei mogli podwyższyć prowadzenie, ale w końcówce minimalnie spudłował Oribe Peralta.

Mecz z trybun oglądali m.in. byli piłkarze reprezentacji Polski, którzy na mistrzostwach świata w 1982 roku w Hiszpanii zajęli trzecie miejsce.

90. min.

Koniec meczu! Polska przegrała z Meksykiem 0:1 w swoim ostatnim meczu w 2017 roku.

90. min.

Była, ale niedokładnie zagrał Stępiński.

90. min.

Cały czas przy piłce rywale. Czy będziemy mieli choć jeszcze jedna szansę?

90. min.

Niestety traci piłkę Kurzawa i znów to my musimy za nią biegać.

90. min.

Trzy minuty doliczone.

88. min.

Dobre dośrodkowanie Błaszczykowskiego, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

88. min.

Będzie szansa na wyrównanie. Rzut wolny blisko pola karnego gości.

87. min.

Warto zaznaczyć, że dzisiejszy mecz dla Błaszczykowskiego jest 97. występem w kadrze!

86. min.

Pierwsza akcja Kurzawy na lewej stronie, piłka w pole karne... Wybijają defensorzy Meksyku..

83. min.

Na boisku pojawia się debiutujący w kadrze Kurzawa. Zmienia Rybusa.

82. min.

Zablokowane dośrodkowanie Layuna, Guardado strzela z powietrza, ale bardzo niecelnie.

79. min.

A teraz Peralta strzela płasko z kilku metrów! Broni Szczęsny!

77. min.

Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego, strzał głową! Obok bramki! Mieliśmy sporo szczęścia.

75. min.

A na boisku za Makuszewskiego melduje się Kuba Błaszczykowski!

74. min.

Piłka w pole karne rywali, jest tam Wszołek, przekłada na prawą nogę... za daleko odskoczyła mu piłka. Szkoda, bo była dobra sytuacja do strzału.

71. min.

Mariusz Stępiński wchodzi za Jakuba Świerczoka.

70. min.

Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

67. min.

Dośrodkowanie gości wprost w ręce Szczęsnego.

66. min.

Błąd Jacha, który nie trafił czysto w piłkę przy próbie wybicia i podarował rywalom rzut rożny.

62. min.

Rafał Wolski zmienia Karola Linetty'ego.

57. min.

Kapitalna akcja Polaków! Makuszewski dostaje piłkę na linii pola karnego, zagrywa na wybieg do Rybusa, ten w polu karnym - strzela krótki róg! Broni Corona!

54. min.

Groźnie w polu karnym Szczęsnego, strzela z powietrza Moreno! Gwizdek sędziego, było wcześniej zagranie ręką Meksykanina.

50. min.

Bardzo dobry strzał Linetty'ego z około 25 metrów! Piłka po koźle przeleciała tuż obok bramki rywala!

48. min.

Ładna akcja na lewej stronie, Makuszewski schodzi do środka - strzał! Zablokowany!

47. min.

Wydaje się, że przechodzimy na system z czwórką obrońców: Kędziora, Cionek, Jach, Rybus.

46. min.

Jedna zmiana w naszej drużynie: Wszołek wszedł na boisko za Jędrzejczyka.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut. Bądźcie z nami!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Przegrywamy 0:1!

44. min.

Mączyński teraz w środku pola, wymienił piłkę z Rybusem, zwód - strzał! Zablokowany!

41. min.

Świerczok strzela zza szesnastki! Celnie, ale bardzo lekko. Pewnie broni Corona.

40. min.

Kibice nie przestają dopingować biało-czerwonych.

36. min.

Wychodził teraz sam na sam z bramkarzem Świerczok, ale wcześniej odgwizdana pozycja spalona.

33. min.

To powinien być remis! Rybus na lewej stronie, idealnie wykłada Zielińskiemu na 11. metr, ale ten fatalnie uderza i nie trafia nawet w bramkę!

27. min.

Budowali akcję prawą stroną Meksykanie, ale niedokładnie zagrywał Reyes i od autu wznawiają Polacy.

25. min.

Udanie zakładają na nas pressing rywale. Znów to oni dyktują tempo meczu.

20. min.

Ależ teraz mieliśmy szansę do wyrównania! Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony, zamieszanie, zablokowany strzał Linetty'ego z kilku metrów, bramkarz na ziemi, a po chwili Kędziora uderza ponad bramką! Rozpaczliwa była to obrona Meksyku. Szkoda, że Kędziora nie trafił.

17. min.

Trzeba przyznać, że praktycznie każda nasza akcja przechodzi przez pomocnika Napoli.

16. min.

Udany pressing Polaków. Zieliński rozrzuca piłę na lewą stroną, dośrodkowanie... radzą sobie z nim defensorzy gości.

13. min.

Aquino urwał się obrońcom reprezentacji Polski, stracił jednak równowagę na linii pola karnego, pech chciał, że piłka odbiła się od Cionka i trafiła pod nogi Jimeneza, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Szczęsnemu.

13. min.

GOOOL! Jimenez! Przegrywamy 0:1!

10. min.

Polacy zaczęli nieco mocniej naciskać na rywali. Szybsze zrobiło się to spotkanie. Obie ekipy chcą grac ofensywnie.

6. min.

Rybus niespodziewanie strzela z ostrego kąta! I niewiele brakowało! Czujny w bramce był jednak Corona.

6. min.

Jest odpowiedź Polaków, Kędziora zagrywa do Zielińskiego, który jest blisko pola karnego, i jest faulowany pomocnik Napoli. Szansa na dosrodkowanie.

5. min.

I pierwsza groźna okazja pod nasza bramką! Dośrodkowanie w pole karne, tam Gimenez uderza głową! Na szczęście wprost w Szczęsnego!

4. min.

Gwizdy na trybunach, ale to nie dziwi. Przy piłce wciąż goście. Bardzo ruchliwi są i dokładni w swoich podaniach.

3. min.

Pierwsze fragmenty meczu dla Meksyku, który stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce.

1. min.

Zaczynamy!

20:45

Mazurek Dąbrowskiego jak zwykle pięknie odśpiewany przez cały stadion.

20:42

Czas na hymny!

20:41

Piłkarze już gotowi do wyjścia na boisko!

20:31

Kapitanem drużyny będzie dziś Wojciech Szczęsny:

20:30

Piłkarze mają już za sobą rozgrzewkę:

20:27

Dziś o zwycięstwo także nie będzie łatwo. Zagramy bez wielu kluczowych piłkarzy - m.in. bez Lewandowskiego, Glika, Grosickiego czy Krychowiaka.

20:27

Przed nami ostatni mecz reprezentacji Polski w tym roku. Rywalem będzie Meksyk, z którym ostatni raz wygraliśmy w 1978 roku.