El. MŚ 2018: Sześć goli biało-czerwonych, Armenia bez szans!

05.10.2017 19:50

Reprezentacja Polski w meczu 9. kolejki el. MŚ 2018 wygrała na wyjeździe z Armenią 6:1 i umocniła się na pozycji lidera swojej grupy eliminacyjnej. Gole strzelali dziś: Grosicki, Lewandowski (3), Błaszczykowski i Wolski.

reprezentacja Polski

90. min.

Koniec! Polska wygrała z Armenią 6:1!

90. min.

Jeszcze odpowiadają gospodarze! Strzał z kilku metrów! Blokuje kapitalnym wślizgiem Glik!

88. min.

Wolski! Dobre dogranie z prawej strony Błaszczykowskiego i strzał z bliska! Prowadzimy 6:1!

88. min.

GOOOL!!!

87. min.

Posiadanie piłki 55 - 45 proc. na korzyść biało-czerwonych.

86. min.

Cionek pojawił się w miejsce Pazdna.

85. min.

Manojan ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Zielińskim.

80. min.

A teraz Zieliński! Znów dobra interwencja bramkarza.

78. min.

Mączyński strzela z dystansu! Z trudem obronił Meliksetjan.

74. min.

Teraz Mchitarjan kapitalnie w pole karne do Malakjana, ten sam na sam... Szczęsny! Kapitalnie wyszedł z bramki!

71. min.

Kolejna zmiana w reprezentacji Polski: Wolski w miejsce Grosickiego.

68. min.

Spokojnie teraz rają biało-czerwoni. Długo utrzymują się przy futbolówce.

65. min.

Szybki odbiór i zagranie piętą Mączyńskiego, Grosicki w polu karnym - płasko do Lewandowskiego i mamy 5:1!

65. min.

GOOOL!!!

63. min.

Przekombinowała teraz Armenia w naszym polu karnym. Nieporozumienie i piłka w rękach Szczęsnego.

61. min.

Odnotujmy też zmianę: Mączyński w miejsce Linetty'ego.

61. min.

30 minut do końca, trzy bramki przewagi, ale gospodarze nie rezygnują. Piłka w nasze pole karne... Dobra główka Glika.

60. min.

Choć powtórki pokazują, że duża w tym zasługa bramkarza, który fatalnie puścił piłkę między rękami.

59. min.

Kontratak biało-czerwonych, Błaszczykowski na prawej stronie, schodzi do środka - strzał po ziemi! I mamy czwartego gola!

59. min.

GOOOL!!!

57. min

Do wejścia szykuje się Mączyński.

57. min.

Dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie łapie piłkę Szczęsny.

54. min.

Glik teraz oddala grę od naszej bramki. Z akcją ruszają gospodarze.

51. min.

Na szczęście źle zagrywa piłkę Mchitarjan.

50. min.

Rzut wolny na wysokości naszego pola karnego. Szansa na dośrodkowanie.

47. min.

Odważnie zaczęła Armenia. Długo grała piłką w obrębie naszego pola karnego, ale zakończenie akcji fatalne. Strzał z dystansu zupełnie nieudany.

46. min.

Czas na druga połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Prowadzimy 3:1!

45. min.

Kolejna akcja gospodarzy - Mchitarjan z dystansu! Nad bramką!

44. min.

Ucierpiał teraz Piszczek w starciu z jedym z rywali. Na szczęście szybko wrócił do gry.

42. min.

Odebrał teraz piłkę w środku pola Linetty, ruszamy z kontratakiem, ale na skrzydle piłkę traci "Lewy".

39. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Hambardzumyan wygrywa pojedynek główkowy z Glikiem i Szczęsny bez szans!

39. min.

GOOOL!!!

39. min.

Atakują Ormianie prawą stroną. Interweniuje jednak Pazdan. Rzut rożny. Dośrodkowanie... I tym razem interwencja Lewandowskiego.

36. min.

Teraz było groźnie w naszym polu karnym! Na szczęście strzał jednego z gospodarzy z kilku metrów zablokowany!

35. min

Mchitarjan... w mur!

35. min.

Będzie pierwsza okazja dla rywali. Linetty sfaulowała Mchitarjana blisko naszego pola karnego.

33. min.

Kolejna szansa po chwili! Dośrodkowanie na Krychowiaka - strzał! Minimalnie obok bramki!

32. min.

Wracamy do meczu! Błaszczykowski wpada w pole karne, dośrodkowuje, ale dobra interwencja bramkarza!

31. min.

Ciekawa statystyka:

30. min.

I dogonił Ronaldo w klasyfikacji najlepszych snajperów el. MŚ 2018. Obaj mają na koncie po 14 bramek.

29. min.

Odnotujmy jednak, że Lewandowski z 49 golami na koncie został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski!

28. min.

Daleko jeszcze do końca pierwszej połowy, a my już praktycznie rozstrzygnęliśmy ten mecz. Gospodarze kompletnie bez szans.

25. min.

Krótkie podanie do Lewandowskiego - strzał przedziera się przez obrońców i mamy już trzybramkowe prowadzenie!

25. min.

GOOOL!!!

24. min

Lewandowski teraz w pole karnym, podaje do środka... Odbija piłkę bramkarz, przejmuje obrońca, oddaje bramkarzowi, a ten... łapie piłkę w ręce. Kuriozalna sytuacja! Rzut wolny pośredni z 5. metra!

20. min.

Dla Lewandowskiego to już 48. gol w reprezentacji i 13. w tych eliminacjach. Do prowadzącego Cristiano Ronaldo traci już tylko jedno trafienie.

18. min.

Piękny strzał Lewandowskiego nad murem! Prowadzimy 2:0!

18. min.

GOOOL!!!

18. min.

Wykorzystał teraz błąd w rozegraniu Błaszczykowski, ruszył z piłką do przodu, podanie do Zielińskiego... Faul! Będzie bardzo dobra okazja do strzału! Około 20 metrów do bramki.

16. min.

Pierwszy raz w tym meczu Ormianie grają na naszej połowie. Mądrze jednak przesuwamy się w obronie.

14. min.

Dośrodkowanie w pole karne, jest Grosicki, przyjął piłkę, ale nie potrafił się z nią odwrócić. Akcja zakończona stratą.

12. min.

Dobry odbiór Krychowiaka w środku pola, ale od autu rozpoczną rywale. Szybkie wznowienie, długa piłka i... od bramki wznowi Szczęsny.

10. min.

Pierwsza akcja rywali na skrzydle, ale szybko skasowana przez Bereszyńskiego.

9. min.

Zieliński w pole karne, ale wybijają obrońcy gospodarzy.

8. min.

Faulowany Błaszczykowski. Będzie okazja do dośrodkowania.

7. min.

Rywale nie potrafią przedostać się z piłką na nasza połowę. Od początku dominujemy w tym spotkaniu.

5. min.

Spokojnie rozgrywamy na własnej połowie. Wreszcie daleka piłka do Lewandowskiego. Nie mógł jednak za wiele z tego zrobić, ale utrzymał się przy futbolówce.

3. min.

Nie mógł lepiej zacząć się ten mecz!

2. min.

Błaszczykowski kapitalnie na prawą stronę do Piszczka, ten po ziemi w pole karne do Grosickiego, który pakuje piłkę do siatki!

2. min.

GOOOL!!!

2. min.

Pierwsza szansa! Grosicki w pole karne, jest tam Lewandowski! Ale niecelny strzał.

1. min.

Zaczynamy!

17:59

Chwila przed rozpoczęciem meczu:

17:56

Czas na hymny!

17:55

Piłkarze w tej chwili wychodzą na murawę!

17:53

Ilu kibiców z Armenii? W chwili obecnej około sześciu tysięcy.

17:52

Na meczu obecnych jest około tysiąc kibiców z Polski. Doping już teraz głośno słychać na stadionie.

17:51

Skład reprezentacji Polski na mecz z Armenią:

Szczęsny - Piszczek, Glik, Pazdan, Bereszyński - Linetty, Krychowiak, Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki - Lewandowski

17:50

Piłkarze już gotowi do wyjścia na murawę.

17:49

Mecz z wysokości trybun obejrzy m.in. Maryla Rodowicz :)

17:44

Tak przedstawia się sytuacja w tabeli naszej grupy przed tą kolejką:

Zrzut-ekranu-2017-09-26-o-11.59.31
17:42

Wyrazy wsparcia przekazali mu kadrowicze:

17:41

Na boisku nie zobaczymy dziś oczywiście Arkadiusza Milika. Napastnik Napoli zerwał więzadła w kolanie i czeka go kilka miesięcy przerwy w grze.

17:39

Już dziś zapewnić możemy sobie awans do MŚ. Aby tak się stało, musimy wygrać dziś z Armenią. Poza tym w meczu Czarnogóra - Dania musi paść remis.