Popularny angielski sędzia przenosi się do Arabii Saudyjskiej

16.02.2017 18:00

Sędzia piłkarski Mark Clattenburg, który prowadził kilka prestiżowych meczów w ubiegłym roku, kończy pracę w Premier League i przenosi się do Arabii Saudyjskiej - poinformowała organizacja zarządzająca sprawami arbitrów w angielskich rozgrywkach.

Mark Clattenburg

fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komunikacie nie podano, jaką funkcję Clattenburg będzie pełnił w Arabii Saudyjskiej. Howard Webb, który w przeszłości także prowadził mecze w angielskim futbolu, do niedawna był dyrektorem departamentu sędziowskiego w piłkarskiej federacji tego kraju, ale w ubiegłym tygodniu został zatrudniony przez włodarzy amerykańskiej Major League Soccer (MLS), by pomóc tamtejszym arbitrom przyswajać obsługę systemu powtórek wideo.

Bayern Monachium Dowiedz się więcej Liga Mistrzów: Bayern "zmiażdżył" Arsenal, sześć goli w Monachium

Nie podano jeszcze, kiedy Clattenburg po raz ostatni będzie prowadził mecz Premier League. Prawie 42-letni Anglik w grudniowym wywiadzie udzielonym agencji AP przyznał, że bardzo chciałby pracować poza ojczyzną. W ubiegłym roku sędziował m.in. finał mistrzostw Europy (podczas tej imprezy sędziował też m.in. spotkanie 1/8 finału Polski ze Szwajcarią, wygrane przez biało-czerwonych 5-4 w rzutach karnych), Ligi Mistrzów i Pucharu Anglii.

RadioZET.pl/PAP/KS