Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwa City i Realu, gol Milika

13.09.2017 22:40

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. W środę swoje mecze rozgrywały m.in. ekipy Manchesteru City czy Realu Madryt. Anglicy 4:0 wygrali z Feyenoordem, Hiszpanie natomiast 3:0 pokonali APOEL. Porażkę zaliczyło za to Napoli, które uległo 1:2 Szachtarowi Donieck. Gola dla ekipy z San Paolo zdobył po rzucie karnym Arkadiusz Milik.

Arkadiusz Milik

Rzut karny dla Napoli został podyktowany po tym, jak sędzia uznał, że w polu karnym faulowany był Belg Dries Mertens. Po chwili do piłki podszedł Milik i pewnym strzałem, zupełnie myląc golkipera, zdobył kontaktową bramkę.

Wcześniej trafienia dla Szachtara zaliczyli Brazylijczyk Taison i Argentyńczyk Facundo Ferreyra.

Do 67. minuty w ekipie gości grał Piotr Zieliński.

Jak grali Polacy?

Milik trafił do bramki Szachtara w 71. minucie. Napastnik Napoli rozegrał całe spotkanie, natomiast do 67. minuty w ekipie gości występował Zieliński.

Glik (Monaco) rozegrał cały mecz na wyjeździe przeciwko RB Lipsk, zakończony remisem 1:1. Piszczek również wystąpił w całym spotkaniu, a jego Borussia Dortmund przegrała w Londynie z Tottenhamem 1:3.

Dzień wcześniej z polskich piłkarzy wystąpili Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk i Jakub Rzeźniczak. Pierwszy z nich zdobył bramkę z rzutu karnego w meczu Bayernu Monachium z Anderlechem (3:0).

Lewandowski zagrał całe spotkanie w Bayernie, natomiast w drużynie z Belgii do 84. minuty występował Teodorczyk.

Z kolei Rzeźniczak (Karabach Agdam) zagrał w Londynie cały mecz przeciwko Chelsea, przegrany przez azerski zespół aż 0:6.

We wtorkowych spotkaniach nie pojawili się na boisku polscy bramkarze. Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn i Łukasz Skorupski z Romy byli rezerwowymi w swoich zespołach, grających u siebie. Mistrz Włoch uległ Barcelonie 0:3, a Roma zremisowała z Atletico Madryt 0:0.