Liga Mistrzów: Trener w stroju Zorro na konferencji prasowej [ZDJĘCIA]

07.12.2017 11:19

Trener Szachtara Donieck Paulo Fonseca przyszedł w stroju... Zorro na konferencję prasową po meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Ukraiński zespół wygrał 2:1, a portugalski szkoleniowiec spełnił w ten sposób swoją obietnicę.

Paulo Fonseca

Fonseca zapowiedział, że przebierze się za Zorro, jeśli jego drużyna awansuje do 1/8 finału LM. Warunkiem było pokonanie zdecydowanego lidera angielskiej ekstraklasy; Manchester City ma na koncie 43 punkty, zwyciężył w 14 spotkaniach, jedno zremisował, a żadnego nie przegrał.

Na stadionie w Charkowie Szachtar Donieck triumfował 2:1 (2:0), zaś Portugalczyk na konferencji prasowej pojawił się w czarnym stroju, w kapeluszu i z czarną opaską na oczach.

- To najweselsze spotkanie z mediami, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem. Jestem bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że dumni są nie tylko kibice Szachtara, ale i pozostali Ukraińcy - stwierdził 44-letni Fonseca.

W pierwszej połowie bramki dla ukraińskiej drużyny strzelili: Bernard w 26. minucie oraz Ismaily w 32. Gola dla ekipy City zdobył Sergio Aguero w 90. z rzutu karnego.

W drugim spotkaniu ostatniej kolejki grupy F Napoli prowadziło od 2. minuty z Feyenoordem w Rotterdamie, po trafieniu Piotra Zielińskiego, ale ostatecznie przegrało 1:2. W tabeli pierwsze miejsce zajął Manchester City 15 pkt, przed Szachtarem 12, Napoli 6 oraz Feyenoordem 3.