LE: ManU lepszy od Anderlechtu, ale stracił "Ibrę". Znamy półfinalistów [WIDEO]

20.04.2017 23:51

Manchester United potrzebował dogrywki, by wyeliminować Anderlecht Bruksela i awansować do półfinału Ligi Europy. W najlepszej czwórce są także Olympique Lyon, Celta Vigo i Ajax Amsterdam.

ManU - Anderlecht

Taki zestaw oznacza, że szansę na tytuł straciło dwóch Polaków, ostatnich, jacy pozostawali w rozgrywkach - Łukasz Teodorczyk z Anderlechtu oraz Maciej Rybus z Olympique Lyon.

Cristiano Ronaldo Dowiedz się więcej Rafinha uprzedził VAR. Pokazał sędziemu powtórkę gola Ronaldo na... smartfonie [FOTO]

W regulaminowym czasie gry awans wywalczyła jedynie Celta Vigo, która wyeliminowała Gent. W trzech innych spotkaniach do wyłonienia półfinalisty niezbędna była dogrywka, a w Stambule rozstrzygała seria rzutów karnych.

Dużo emocji było w Manchesterze, gdzie po 90 minutach Anderlecht remisował z United 1:1. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry groźnie wyglądającej kontuzji doznał Zlatan Ibrahimović i musiał opuścić plac gry. W dodatkowych 30 minutach wyręczył go Macus Rashford, który zapewnił swojej drużynie awans.

Z dalekiej podróży wrócił Ajax Amsterdam. Holendrzy jechali do Gelsenkirchen z dwubramkową zaliczką (2:0), którą jednak stracili i o awans musieli powalczyć w dogrywce. Walka była utrudniona, gdyż w 80. minucie czerwoną kartkę ujrzał Joel Veltnam. W dodatkowych 30 minutach Schalke dorzuciło jeszcze jednego gola i było o krok od udziału w półfinale LE. Tymczasem decydujące ciosy zadali goście - na listę strzelców wpisali się obrońca Nick Viergever oraz skrzydłowy Amin Younes, którzy wprowadzili swój zespół do najlepszej czwórki Ligi Europy.

Najdłużej o 1/2 finału walczono w Stambule. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze Olympique Lyon i to oni kosztem Besiktasu zameldowali się w półfinale. Skutecznie swoją jedenastkę wykonał Maciej Rybus, który pojawił się na murawie sekundy przed końcowym gwizdkiem.

Losowanie par półfinałowych Ligi Europy odbędzie się w piątek 21 kwietnia o godzinie 13.