Ekstraklasa: Legia nie wykorzystała wpadki Jagi, triumf Termaliki

17.04.2017 18:15

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Koroną Kielce w poniedziałkowym spotkaniu w 29. kolejki piłkarskiej ekstraklasy i nie wykorzystała okazji na objęcie prowadzenia w tabeli. W równolegle rozegranym meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Piast Gliwice 1:0.

Legia - Korona

Jedynego gola dla "Słoników" już w 4. minucie zdobył strzałem przewrotką były reprezentant Polski, Dawid Nowak. Dla podopiecznych Marcina Węglewskiego to pierwsze zwycięstwo w 2017 roku.

Po sobotniej wpadce i remisie Jagiellonii z broniącą się przed spadkiem Cracovią, szansę na objęcie fotelu lidera miała Legia Warszawa. Mistrzowie Polski musieli jednak pokonać Koronę Kielce. Ta sztuka się nie udała.

Zawodnicy Jacka Magiery mieli przewagę, częściej gościli z piłką na połowie rywala, ale nie przełożyło się to na gole. Bezbrakowy remis sprawia, że na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego stołeczna ekipa wciąż ma punkt straty do Jagi.