Legia - Ajax: Szachy w Warszawie. Trudne zadanie Legii w rewanżu

16.02.2017 22:25

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Ajaxem Amsterdam w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w Holandii, a mistrzowie Polski będą musieli radzić sobie bez Miroslava Radovicia, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Zobaczcie, jak relacjonowaliśmy to spotkanie.

Legia - Ajax

22:54

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:54

90.+3 min. KONIEC! Bezbramkowy remis w Warszawie! Rewanż za tydzień w Amsterdamie.

22:51

90 min. Sędzia dolicza 3 minuty.

22:49

88 min. Radović znalazł się w polu karnym, zwiódł Schoene, a potem sfaulował go.

22:47

86 min. Guilherme zdecydowanie powinien unikać kopania piłki prawą nogą.
Kluvert pograł tylko kilka minut. Już schodzi, a za niego Westrmann. To nie kontuzja, a zmiana podyktowana czerwoną kartką Tete.

22:45

84 min. Ajax gra w dziesiątkę! Tete dostał drugą żółta kartkę za taktyczny faul na Guilherme! A za dyskusję kartkę, żółtą, otrzymuje Klaassen.

22:42

82 min. Ostatnia roszada w Legii - Hamalainen w miejsce Odjidji Ofoe.

22:41

80 min. Zmiana w Ajaxie - van de Beek wchodzi za Ziyecha.

22:39

78 min. Ładna akcja Ajaxu zakończona strzałem Schoene i udaną interwencją Malarza.

22:37

77 min. Gospodarze szybko rozegrali rzut wolny, ale Guilherme był na spalonym. Chyba lepiej było poczekać...

22:34

73 min. Wchodzi syn legendarnego Patricka Kluiverta, Justin. Boisko opuścił Traore.

22:32

72 min. Guilherme uderzył w mur. Jest jednak korner.

22:31

71min. Świetne wejście Jodłowca. Tete otrzymuje kartkę, a Legia ma rzut wolny z ok. 22 metrów.

22:30

69 min. Kartka dla Radovicia za uderzenie łokciem w głowę Tete. Co najgorsze, Serb nie wystąpi w rewanżu!

22:28

67 min. Szybka kontra Kucharczyka zakończona faulem Guilherme.

22:26

66 min. Dąbrowski w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Traore.

22:25

64 min. Pazdan ostro, ale zgodnie z przepisami atakował Traore.

22:23

63 min. Pierwsza kartka w tym spotkaniu wędruje do Brozia. Polak faulował Younesa.

22:22

62 min. Ostatecznie były dwa kornery, ale legioniści nie oddali strzału.

22:22

61 min. Kucharczyk wniósł sporo ożywienia. Wywalczył rzut rożny.

22:21

60 min. Znowu było blisko! Kucharczyk ograł rywala, zagrał wzdłuż pola bramkowego, jednak Radović dobrze był odcinany od piłki. Korner nie przyniósł powodzenia.

22:20

59 min. Kolejna roszada w ekipie gospodarzy - Guilherme w miejsce Kazaiszwiliego.

22:18

58 min. Pierwsza zmiana w Legii - Kucharczyk wchodzi za Necida.

22:16

56 min. Dobra odskrzydlająca akcja Younesa, ale już nie można tego samego powiedzieć o strzale Klaassena.

22:16

55 min. Trochę bilarda w polu karnym Legii. Wreszcie Hlousek wyjaśnił sytuację.

22:14

53 min. Blisko było gola dla Legii! Odjidja Ofoe zebrał odbita piłkę i uderzył z linii pola karnego. Niestety niecelnie.

22:11

50 min. Necid na spalonym. A miałby przed sobą już tylko bramkarza.

22:09

48 min. Nieudane wyjście z kontrą Hlouska. Necid naciskał jednak bramkarza rywali i zmusił go do wybicia piłki na aut.

22:08

47 min. Początek dla Ajaxu. Podobnie było w pierwszej połowie.

22:06

46. min. Zaczęli drugą połowę. Oby była lepsza.

21:50

45 min. Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie doliczył ani minuty. Wracamy za 15 minut.

21:49

44 min. Mnóstwo szczęścia ma Legia. Dolberg znalazł się na 8. metr, ale nie trafił w bramkę!

21:47

42. min. Kazaiszwili był z piłką w polu karnym, ale nie utrzymał równowagi i oddał ją rywalom.

21:44

39 min. Idealną okazję miał Necid! Ofoe zagrał mu na nos, a ten mając przed sobą już tylko bramkarza strzelił w sam środek.

21:41

36 min. Bardzo groźny i celny strzał Traore, ale Malarz na posterunku. Był jeszcze rzut rożny, jednak legioniści skutecznie się bronią.

21:40

35 min. Goście zdecydowanie mają w planach zdobycie gola jeszcze przed przerwą. Coraz odważniej sobie poczynają.

21:38

33 min. Ajax próbuje przejąc inicjatywę. Legioniści w zasadzie nie opuszczają teraz własnej połowy.

21:34

29 min. Chaotyczna próba dryblingu Ofoe, a mimo to prawie udało mu się oddać strzał. Niestety, tylko prawie.

21:32

27 min. Tak wyglądała sytuacja Klaassena z początku spotkania. Niektórzy twierdzą, że to był jednak gol...

21:31

26 min. Znowu Necid znalazł się w polu karnym, ale sfaulował rywala.

21:30

25 min. Doszedł do uderzenia głową Necid, ale był poza światłem bramki i nie skierował piłki w odpowiednim kierunku.

21:29

24 min. Dobra okazja przed Ofoe, ale jego strzał został zablokowany. Korner.

21:28

23 min. Na boisku rządzi chaos. Żadna ze stron nie potrafi dłużej przytrzymać futbolówki.

21:25

21 min. Dużo gry w środku pola, a potem przeniesie piłki pod pole karne Legii. Dolberg wywalczył rzut rożny.

21:22

18 min. Celny, ale zbyt lekki strzał z dystansu Odjidji Ofoe. Legia gra coraz odważniej.

21:22

16 min. Było niebezpiecznie pod bramką rywali, którzy... sami sobie sprokurowali zagrożenie. Gospodarze nie skorzystali z błędów przyjezdnych.

21:19

15 min. Strata Jodłowca, ale też świetna asekuracja Hlouska.

21:18

14 min. Legioniści bardzo uważni w pierwszych minutach tego spotkania. Dają pograć rywalom.

21:16

11 min. Uderzenie z dystansu Tete zablokowane przez obrońcę. Goście mieli rzut rożny, ale centra była za krótka.

21:15

10 min. Gospodarze próbują wymienić kilka podań i przenieść ciężar gry na połowę rywali. Kazaiszwili stracił jednak piłkę w okolicach pola karnego Ajaxu.

21:13

8 min. Pierwsza bardzo groźna sytuacja pod bramką Malarza! Znakomita akcja Younesa z Ziyechem, do piłki w centrum pola karnego dopadł Klaassen, ale świetną interwencją popisał się golkiper Legii.

21:11

Z takim wsparciem musi się udać!

21:10

5 min. Ofensywne wyjście legionistów, ale Necid na spalonym.

21:09

5 min. Świetna interwencja Dąbrowskiego w starciu z Dolbergiem.

21:08

4 min. Holendrzy grają wysokim pressingiem i szybko starają się odzyskać piłkę. Mistrzowie Polski na razie dobrze sobie z tym radzą.

21:07

3 min. Dobra akcja Radovicia na skrzydle, ale za krótkie dośrodkowanie w kierunku Necida.

21:06

2 min. Ajax od początku chce przejąć inicjatywę i narzucić swój styl gry. Legioniści na razie tylko przeszkadzają.

21:04

Grają!

21:03

Wszystko gotowe. Za chwilę zaczynamy!

21:02

Przed dwoma laty obie ekipy spotkały się na tym samym etapie rozgrywek. Ajax wygrał w dwumeczu 4:0, a trzy gole zdobył Arkadiusz Milik, który dziś gra już w barwach włoskiego Napoli. Jedno trafienie dorzucił obecny także i dziś w składzie ekipy z Eredivisie, Nick Viergever.

20:59

Jesienią Legia rywalizowała w Lidze Mistrzów. W grupie ustąpiła Borussii Dortmund i Realowi Madryt (przy Łazienkowskiej padł remis 3:3), a wyprzedziła Sporting Lizbona. Ajax z kolei wygrał swoją grupę, ale w Lidze Europy. Holendrzy okazali się lepsi od Celty Vigo, Standardu Liege i Panathinaikosu Ateny.

20:44

- Chcemy grać wyrachowany futbol. Jeden mecz o niczym nie decyduje. (...) Nie koncentrujemy się tylko na Dolbergu, mają innych świetnych graczy - mówi przed pierwszym gwizdkiem Jacek Magiera.

20:40

Mistrzowie Polski muszą uważać przede wszystkim na 19-letniego następcę Arkadiusza Milika, Kapsera Dolbera. Duńczyk w 32 meczach, we wszystkich rozgrywkach, zdobył już 13 goli i zanotował 7 asyst.

20:33

A tak prezentuje się skład Ajaxu.

20:28

Legionistów, z Florydy, wspiera dziś były król strzelców ekstraklasy, Nemanja Nikolić.

19:49

Znamy już skład mistrza Polski na to spotkanie <KLIK>

17:39

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z pierwszego w tym roku meczu Legii Warszawa w Lidze Europy.

Zanim jednak zabrzmi pierwszy gwizdek, polecamy felieton Pawła Zarzecznego.