Ekstraklasa: Lechia goni czołówkę, Wisła pewna udziału w "ósemce"

17.04.2017 20:30

Lechia Gdańsk pokonała w 29. kolejce ekstraklasy Arkę Gdynia i po derbach Pomorza zajmuje 3. miejsce w tabeli. W równolegle rozegranym spotkaniu Wisła Kraków ograła Zagłębie Lubin.

Marco Paixao

Dzięki trzem punktom "Biała Gwiazda" zapewniła sobie udział w "grupie mistrzowskiej". Jedynego gola w 62. minucie zdobył Patryk Małecki.

Więcej bramek padło w derbach Pomorza. Lechia objęła prowadzenie w 27. minucie za sprawą Marco Paixao. Na 2:0 w drugiej połowie podwyższył Sławomir Peszko. Honorowe trafienie dla Arki zanotował Dominik Hofbauer, który pokonał Kuciaka strzałem z rzutu wolnego.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego i podziałem punktów Lechia zajmuje 3. miejsce ze stratą trzech "oczek" do lidera, Jagiellonii Białystok. Arka jest 14. i musi bronić się przed spadkiem.